Nie lekceważ grypy!

0
2363
Nie lekceważ grypy

Grypa to jedna z częstych i poważniejszych chorób wirusowych. Jej leczenie skupia się głównie na niwelowaniu objawów, gdyż wirusy są zwalczane przez organizm bez potrzeby stosowania antybiotyków, które działają wyłącznie na bakterie. Pamiętaj jednak, by nie lekceważyć grypy, gdy zauważysz u siebie jej objawy.

  1. Jak objawia się grypa?
  2. Ile trwa leczenie grypy?

Grypa czy przeziębienie? Wiele osób zastanawia się, jaki wirus je zaatakował, gdy zauważą u siebie gorączkę, bóle mięśni, katar i kaszel. Przeziębienie jest zupełnie niegroźne dla organizmu, jednak grypa może wywołać szereg poważnych powikłań. Są nimi między innymi zapalenie osierdzia oraz zapalenie płuc, a więc dwie choroby, które mogą doprowadzić do śmierci. Jeżeli zachorujesz na grypę, nie lekceważ jej objawów i zamów leki, które dostarczy Ci do domu apteka online.

Jak objawia się grypa?

Objawy grypy są podobne do objawów przeziębienia, jednak chorobę wyróżnia gwałtowny początek i znacznie wyższa gorączka. Grypa dosłownie zwala z nóg – już po kilku dniach po zarażeniu się wirusem pojawia się gorączka sięgająca nawet 40 stopni i więcej, a ból mięśni i stawów jest tak dokuczliwy, że chory ma trudności w samodzielnym wstawaniu z łóżka. Często gorączka jest trudna do zbicia i utrzymuje się przez co najmniej kilka dni na maksymalnym poziomie, by później powoli spadać. Wraz ze spadkiem gorączki pojawiają się zwykle ból gardła, wodnisty katar i suchy kaszel. Chorobie towarzyszą dodatkowo bóle głowy, brak apetytu, nudności, a także poczucie ogólnego rozbicia. Przeziębienie przebiega o wiele łagodniej, nierzadko bez żadnego wzrostu temperatury ciała.

Jeżeli podejrzewa się u siebie grypę, powinno się unikać wychodzenia z domu i jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Wodę powinno się pić, nawet gdy czuje się mdłości i w ogóle przestało się jeść. Chory powinien jak najwięcej leżeć i odpoczywać, dlatego jeżeli nie ma nikogo, kto mógłby przynieść mu leki z apteki, powinien zamówić je w placówkach takich jak nowafarmacja. Dzięki aptekom online zmniejsza się bowiem ryzyko zarażenia grypą innych osób.

Ile trwa leczenie grypy?

Grypę leczy się co najmniej przez 7-10 dni, jednak przeciętnie do powrotu do pełni zdrowia potrzebuje się dwóch tygodni. W tym czasie powinno się unikać wychodzenia z domu i kontaktowania się z innymi osobami. Apteka online w razie potrzeby dostarczy choremu wszystkie potrzebne mu leki, dzięki czemu będzie mógł spokojnie kurować się bez ryzyka, że złapie kolejną infekcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here