Nowoczesne szczotkowanie zębów

0
1430
szczoteczki elektryczne

W dzisiejszych czasach dwoi się i troi od różnego rodzaju gadżetów, które na celu mają ułatwić nam życie codzienne. Tu pojawiają się także szczoteczki elektryczne, które możemy dostać w praktycznie każdym sklepie. Pierwsza szczoteczka elektryczna pojawiła się w roku 1939 i jak widać, utrzymała się na rynku aż do teraz.

Elektryczna szczoteczka do zębów ma na celu dokładniejsze czyszczenie uzębienia i docieranie do problematycznych miejsc. Może nam to zapewnić komfort w szczególności przy wadach zgryzu, gdyż w trudno dostępnych miejscach nie musimy tak bardzo gimnastykować ręki.

Na rynku spotkać możemy wiele modeli takich szczoteczek, które występują w różnych kształtach, kolorach i o różnych zasadach działania. Każdy model szczoteczki elektrycznej wyposażony jest w daną technologię czyszczenia, czyli rodzaj ruchów wykonujących czyszczenie.

Najczęściej wybieranymi szczoteczkami elektrycznymi są te, o ruchach rotacyjnych i pulsacyjno-rotacyjnych. W tej kwestii wyróżniamy także szczoteczki soniczne i ultradźwiękowe.

Szczoteczki ultradźwiękowe charakteryzują się najwyższym zaawansowaniem technologicznym i przy okazji nieco wyższą ceną. Podczas pracy takiej szczoteczki emitowane są wysokiej częstotliwości fale dźwiękowe, które przekazywane są na tkanki w jamie ustnej. Ten rodzaj szczoteczki wykazuje działania terapeutyczne jak i lecznicze.

Soniczne szczoteczki w parze z elektrycznymi szczoteczkami do zębów tworzą najbardziej tradycyjny typ szczoteczki napędzanej prądem. Soniczna szczoteczka podobnie jak ultradźwiękowa tworzy fale dźwiękowe, jednak o nieco niższej częstotliwości. Dzięki drganiom sonicznym mieszanka pasty do zębów wraz z wodą i naszą śliną dociera pomiędzy zęby, co zapewnia dokładniejsze czyszczenie. Oprócz wyczyszczonej nawierzchni zęba możemy mieć pewność, że także obszar między zębami został wyczyszczony, a bakterie się tam osadzające skutecznie zabite.

Przy wyborze szczoteczki elektrycznej warto również zwrócić uwagę na sposób ładowania takowej. Jedne modele bowiem wymagają tylko wymiany baterii na nowe, a inne trzeba ładować za pomocą dołączonej ładowarki. Różnorodność rynkowa pozwala nam na wybieranie spośród tysięcy modeli, w różnych cenach i o różnych udogodnieniach, takich jak na przykład dodatkowe główki szczoteczki w zestawie.

Elektryczna szczoteczka do zębów to nie tylko przyjemny w użyciu gadżet, ale także interesująca alternatywa dla tradycyjnych szczoteczek do zębów. Przede wszystkim jest długowieczna i jedyne, o co musimy się martwić to wymienne główki oraz ewentualny dostęp do prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here