Peeling medyczny – jak wygląda zabieg? Kiedy warto z niego skorzystać?

0
1330
Peeling medyczny

Regularne wykonywane peelingi pozwalają na uzyskanie gładkiej cery. Peelingi wykonywane w warunkach domowych nie zawsze są wystarczające dla uzyskania zadowalających efektów. W takich przypadkach zaleca się profesjonalnie przeprowadzane peelingi medyczne. Skóra na powierzchni ciała ulega nieustannym przeobrażeniom. W tym samym czasie jak tworzą się nowe komórki skóry, starsze obumierają. Prawidłowo przeprowadzony peeling złuszcza zbędny naskórek i usuwa nadmiar obumarłych komórek skóry, odsłaniając te młodsze i świeższe. Dzięki usunięciu niedoskonałości, skóra zyskuję ładny, świeży wygląd. Usunięcie zbędnej warstwy naskórka można przeprowadzić w sposób chemiczny z wykorzystaniem specyfików o własnościach złuszczających i rozpuszczających naskórek lub w sposób mechaniczny za pomocą specyfików i narzędzi złuszczających. Peeling chemiczny jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, bo ma właściwości, redukujące, oczyszczające, opóźniające starzenie oraz zwiększające produkcję elastyny i kolagenu.

Kiedy warto wykonać peeling medyczny?

Peeling medyczny jest rekomendowany osobom w każdym wieku bez ograniczeń w stosowaniu. Dzięki efektowi gładkości skóry po zabiegu jest on szczególnie zalecany w przypadku różnych typów niedoskonałości występujących na skórze. W zależności od potrzeb peeling medyczny można przeprowadzić nie tylko na twarzy, ale również na skórze całego ciała. Najczęstszymi wskazaniami do peelingu medycznego są drobne zmarszczki, rozszerzone pory skóry, trądzik i blizny potrądzikowe, rozstępy i cellulit oraz zmiany barwnikowe na skórze. Usunięcie zbędnego naskórka nadaje skórze promienny wygląd, poprawia jej elastyczność, nawilżenie i strukturę. Najlepsze efekty daje seria zabiegów. Przeciwwskazaniem do peelingu może być ciąża i okres karmienia piersią, nadmierna opalenizna, aktywne infekcje, przerwanie ciągłości naskórka, świeże blizny, liczne znamiona melanocytowe choroby autoimmunologiczne oraz terapia preparatami pochodnymi witaminy A. Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem, unikać kosmetyków z kwasami i nie rozdrapywać naskórka. Peelingi medyczne są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta.

Gdzie można wykonać peeling medyczny?

Peeling medyczny, inaczej nazywany dermo peelingiem, jest zabiegiem nieinwazyjnym, wykonywanym w celu złuszczenia i wywołania naturalnej odnowy naskórka, a czasami również głębszych warstw skóry. Peelingi chemiczne wykonywane w medycynie estetycznej oparte są na preparatach bazujących na kwasach owocowych, kwasie witaminy A i wielu innych różniących się działaniem i uzyskanymi efektami. Profesjonalny głęboki peelingu medyczny, skutecznie oczyszczający skórę, można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub gabinetach medycyny estetycznej, jak na przykład Scanmed Medycyna Estetyczna w Krakowie. Gabinety wykonujące peelingi medyczne oferują zazwyczaj kilkanaście różnych zabiegów, wykonywanych z użyciem różnych preparatów dostosowanych indywidualnie do danego rodzaju skóry i oczekiwań klientów odnośnie uzyskanych efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here