Kosmetyki naturalne – 3 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć!

0
1464
Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne to produkty, które zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Konsumenci szukają alternatyw dla masowych wyrobów wielkich koncernów i w dużej mierze stawiają na zdrowe kosmetyki, często wytwarzane w sposób rzemieślniczy, w małych partiach. Kosmetyki naturalne to szereg korzyści, które odczujesz, jeśli zdecydujesz się spróbować tego rodzaju produktów. Chciałabyś wiedzieć więcej na ten temat? Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej, a naturalne kosmetyki nie będą miały przed Tobą tajemnic.

  1. Kosmetyki naturalne – czyli jakie?
  2. Zdrowe kosmetyki – korzyści
  3. Pielęgnacyjne rytuały

Kosmetyki naturalne – czyli jakie?

Kosmetyki naturalne to takie, które w swoim składzie nie zawierają sztucznych dodatków, czyli popularnie zwanej chemii. Ich bazą są składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego, chociaż mogą znaleźć się też składniki odzwierzęce, jak na przykład śluz ślimaka. Składy są wzbogacone o naturalne olejki eteryczne, ekstrakty ziołowe, różnego rodzaje oleje. Kosmetyki naturalne wspomagają skórę do odnowy i regulacji procesów zapalnych. Wśród produktów tego typu wyróżnić można też kosmetyki wegańskie, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Innym typem są kosmetyki rzemieślnicze, czy takie, które są wytwarzane ręcznie, w małych partiach. Ich skład jest zwykle prosty i bazuje na jednym lub kilku składniach aktywnych. Kosmetyki rzemieślnicze są produkowane przez niewielkie manufaktury lub firmy rodzinne. Pojęcie kosmetyki naturalne jest bardzo pojemne, poszczególne rodzaje kosmetyków często się ze sobą łączą. Konkretny produkt może, chociaż nie musi, być jednocześnie naturalny, wegański i rzemieślniczy.

Zdrowe kosmetyki

Zdrowe kosmetyki – korzyści

Zastanawiasz się, jakie korzyści mają zdrowe kosmetyki? Różnicę po ich zastosowaniu odczujesz na skórze bardzo szybko. Polskie kosmetyki naturalne są niezwykle delikatne, a przy tym bardzo skuteczne w działaniu. Charakteryzuje je wysoka zawartość składników aktywnych, które wnikają w głąb skórę, odżywiając ja i pielęgnując. Przy tym kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji, które działają na skórę szkodliwie, są więc bardzo bezpieczne. To odróżnia je od produktów z koncernów, które może i pięknie pachną i nawilżają, ale negatywne skutki ich stosowania mogą być bardzo dotkliwe. Kolejnym plusem korzystania z kosmetyków naturalnych jest to, że bardzo często są też ekologiczne. To znaczy, że powstają z poszanowaniem środowiska naturalnego, zarówno jeśli chodzi o proces ich produkcji, jak i łańcuch sprzedaży i dostarczania do klientów. Wiele marek decyduje się na funkcjonowanie w duchu less waste, bo dla osób, które starają się prowadzić zrównoważony tryb życia jest bardzo istotne. Dodatkowo, decydując się na kosmetyki rzemieślnicze, wspierasz małe, polskie marki, tworzone z pasją i dbałością o najmniejsze detale.

Pielęgnacyjne rytuały

Pielęgnacyjne rytuały

Polskie kosmetyki naturalne doskonale sprawdzą się do stworzenia przyjemnych rytuałów pielęgnacyjnych. Rano postaw na delikatne oczyszczanie – na przykład z wykorzystaniem pianki myjącej lub żelu. Następnie niezbędne jest użycie toniku – w tej roli świetnie sprawdzi się naturalny hydrolat z roślinnymi ekstraktami. Po rozpyleniu na twarz znakomicie ją orzeźwi i stonizuje. Następnie możesz użyć lekkiego serum lub tylko kremu nawilżającego – w zależności od potrzeb. Wieczorna pielęgnacja jest bardziej rozbudowana, przede wszystkim warto włączyć w nią dwuetapowe mycie – substancją na bazie olejku, a następnie wody. Pierwsze mycie możesz wykonać naturalnym olejkiem – jest wiele różnych rodzajów do wyboru. Raz na jakiś czas wykonaj też peeling. Jeśli chodzi o krem na noc, powinien mieć bogatszą formułę, niż ten na dzień.

EraNatura.pl - kosmetyki naturalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here