Pielęgnacja cery objętej trądzikiem różowatym – jakie kosmetyki wybierać?

0
2238
Pielęgnacja cery objętej trądzikiem różowatym - jakie kosmetyki wybierać?

Trądzik różowaty to choroba zapalna skóry o charakterze przewlekłym (nawracającym), która w dużej mierze dotyka osoby po ukończeniu 25 roku życia. Cera dotknięta tym schorzeniem jest niezwykle wrażliwa, jak nietrudno się domyślić typowym objawem trądziku różowatego jest pojawienie się na skórze rumienia oraz wyprysków. Chcesz wiedzieć czym kierować się przy wyborze kosmetyków dla cery z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty – podstawowe zasady codziennej pielęgnacji

Osoby zmagające się z trądzikiem różowatym szczególnie dużą uwagę powinny poświęcić prawidłowej pielęgnacji skóry. Z racji tego, że jest ona zdecydowanie wrażliwsza przez co też bardziej podatna na działanie drażniących czynników, zarówno tych chemicznych, jak i atmosferycznych. W tym wypadku należy skupić się na skutecznym i doraźnym łagodzeniu stanu zapalnego, czego efektem będzie widoczne zmniejszenie się występującego rumienia. Codzienna pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym bazować powinna na trzech podstawowych krokach, czyli oczyszczaniu, tonizowaniu oraz nawilżaniu. Niezwykle istotny w tym przypadku jest wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Produkty powinny cechować się właściwie skomponowanym składem, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnych preparatów przeznaczonych do skóry z trądzikiem różowatym. Tego typu kosmetyki posiada w swojej ofercie marka Nanili.

Jakie kosmetyki kupować?

Zapewne znasz to powiedzenie “co za dużo to niezdrowo”? Choć cera z charakterystycznym rumieniem wydaje się być na bardzo wymagającą to wcale nie potrzebuje ona użycia tysiąca różnych kosmetyków. Mniej znaczy więcej – ilość stosowanych na co dzień produktów należy ograniczyć do zbędnego minimum. Czego zatem nie powinno zabraknąć w Twojej łazience? Zaczniemy od oczyszczania skóry, tutaj tradycyjne żele myjące należy zastąpić mleczkiem lub emulsją, zawierającą w składzie substancje kojące takie jak panthenol lub alantoina. Kolejny krok porannej lub wieczornej pielęgnacji to przywrócenie skórze jej naturalnego pH – tonik, podobnie jak kosmetyk do oczyszczania skóry, powinien wykazywać właściwości kojąco-odświeżające.
Kluczowym elementem pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym jest zastosowanie serum bogatego w składniki aktywne takie jak trokseurtyna czy komórki macierzyste, które redukują rumień wzmacniając jednocześnie wrażliwe i kruche naczynia krwionośne. Jednym z takich produktów jest TROXE SERUM od Nanili. Serum wzmacnia działanie aplikowanego następnie kremu, co z kolei przyspiesza efekty zastosowanej kuracji i w widoczny sposób wpływa na poprawę wyglądu skóry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here