Podkład nawilżający – trudny wybór

0
2007
Podkład nawilżający - trudny wybór

Wybór podkładów na rynku kosmetyków dekoracyjnych jest obecnie powalający z nóg swoją różnorodnością. Do wyboru mamy m.in. podkład nawilżający, podkład matujący, podkład rozświetlający. Podkłady często stosowane są w połączeniu z bazą pod makijaż lub z korektorem oraz z pudrem, jednak coraz częściej właściwości nowoczesnych podkładów sprawiają, że pudry te są stosowane samodzielnie.
Zadaniem podkładu jest matowienie skóry, maskowanie niedoskonałości oraz ujednolicenie koloru skóry. Przy wyborze podkładu musimy wziąć pod uwagę indywidualne charakterystyki naszej cery. Podkład nawilżający będzie doskonały do cery suchej, podkład matujący sprawdzi się rewelacyjne przy skórze tłustej lub mieszanej. Współcześnie producenci także oferują podkład nawilżający dla cery mieszanej oraz tłustej, każda cera przecież wymaga nawilżenia. Podkład nawilżający jest swoistym przedłużeniem kremu o właściwościach nawilżających i oddziałuje na naszą cerę przez cały dzień.
Podkład nawilżający powinny być dopasowane do koloru naszej cery. Jeżeli mamy ciemną, śniadą lub oliwkową cerę, wówczas wybierzmy podkład ciemniejszy. Jeżeli skóra jest delikatna i jasna, wybierajmy podkłady jaśniejszej tonacji. Dobrym rozwiązaniem jest wybrać podkład nawilżający transparentny. Zadaniem takiego podkładu jest dostosowanie się do koloru naszej cery oraz ujednolicenie się z nią. Do takiego koloru podkładu może być użyty puder jak jasny, tak i ciemnego koloru, np. w kolorze opalenizny.
Wybór podkładu nawilżającego zależy od tego gdzie będziemy go używać. Jeżeli potrzebujemy podkładu do wykonania makijażu w domu, najlepiej jest zaopatrzyć się w podkład w tubce, buteleczce lub też w sztyfcie. Taki podkład będziemy nanosić albo za pomocą specjalnego pędzelka, używanego do rozprowadzenia podkładu lub za pomocą koniuszków palców. Wówczas po użyciu produktu, można umyć ręce. Można kupić od razu dwa odcienia – jeden odpowiadający naszej karnacji, a drugi transparentny i używać podkładów na przemian. Jeżeli planujemy używać podkładu poza domem, w pracy, na spotkaniach, w restauracji czy na imprezach, lepiej kupić podkład nawilżający kompaktowy, z dołączoną gąbką. Gąbkę można używać na sucho oraz na mokro. Logiczne jest, aby nabyć zarówno podkład w tubce, jak i podkład kompaktowy. Jeden by był używany w domu, drugi podczas wyjść.
Podkład nawilżający wymaga precyzji przy wykonywani makijażu, jego nanoszenie wymaga skupienia oraz czasu. Taki rodzaj podkładu jest podkładem lekkim, powoduje, że makijaż wygląda bardzo naturalnie, oczywiście jeżeli prawidłowo dobierzemy kosmetyki do naszego koloru oraz stanu cery.
Zasada wyboru odpowiedniego odcienia podkładu jest następująca, kosmetyk powinien ton w ton odpowiadać kolorowi naszej cery. Bardzo ważną zasadą wykonania makijażu pozostaje naniesienie podkładu także na szyję. Jest bardzo nieelegancko, gdy kolor uzyskany przy pomocy podkładu kończy się na linii podbródka, granicząc w sposób wyraźny z szyją. Tak samo jak przy wyborze koloru włosów, przy wyborze podkładu do twarzy zwróćmy uwagę na to, że kolory ciemniejsze wpływają na to, że wyglądamy starzej, natomiast kolory jaśniejsze wpływają na to, że wyglądamy młodziej.
Tak jak w przypadku zakupu innych kosmetyków, podkład nawilżający powinien być przetestowany przed zakupem. Może się okazać, że dany podkład nawilżający, bez względu na cenę, okaże się podkładem nieodpowiednim dla naszej skóry. Może np. powodować reakcje alergiczne skóry. Skóra może się czerwienić, swędzić lub łuszczyć się. Obecnie większość drogerii lub sklepów z perfumami, które prowadzą sprzedaż kosmetyków, oferują próbki kosmetyków, w tym również podkładów. Podkład nawilżający w postaci próbki może występować w saszetkach lub może być też zapakowany w specjalny plastikowy słoiczek niewielkiego rozmiaru. Jest to rozwiązanie na tyle wygodne, że podkład nawilżający możemy wypróbować w domu, stosując różne metody jego naniesienia na cerę, za pomocą pędzelka, koniuszków palców lub gąbką na sucho lub na mokro.
Na pewno każda kobieta znajdzie swój podkład nawilżający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here