Refleksy na czarnych włosach

0
2555
Refleksy na czarnych włosach

Fryzura jest bardzo istotnym czynnikiem determinującym atrakcyjność. Warto zadbać o jej wyjątkowe ułożenie. Nie chodzi jednak o to, żeby było to misterne upięcie, które zajmowałoby nam długie godziny stania przed lustrem. Rzeczywistość jest taka, że kobiety nie mogą pozwolić sobie na tak długi czas spędzany przed lustrem. Jest jednak wiele sposobów uczesania, które mogą stać sie prawdziwą ozdobą.

Niektórym paniom wystarczy, że zwiążą włosy w koński ogon odsłaniając swoje piękne buzie i już wyglądają bardzo ładnie. Innym z kolei pasują włosy rozpuszczone, odpowiedniej długości. Sposób uczesania należy dobierać do kształtu twarzy chodzi o to, że rysy twarzy i kształt twarzy sprawiają że nie każda fryzura będzie dobrze wyglądać, czasami wystarczy podnieść włosy u nasady, żeby twarz wydawała się dużo piękniejsza. Takie różnice widać zwłaszcza na zdjęciach, kiedy obiektyw uchwyci różnicę, sami możemy porównać, w jakim uczesaniu prezentujemy się korzystniej. Warto pamiętać o tym i nie ryzykować uczesań, które nie sprawdzą się a naszym przypadku. Uczesanie jeszcze można zmienić, ale warto zastanowić się nad koloryzacją. Nieodpowiedni wybór koloru sprawi, że możemy wyglądać dużo gorzej niż we włosach naturalnych. Okaże się wtedy, że zmarnowałyśmy pieniądze i źle wyglądamy, a przecież nie o to chodzi.

Kiedy chcemy odmienić swój wizerunek, warto zacząć od drobnej zmiany. Przypuśćmy, zmiana z jasnego blondu na czerń może być zbyt drastyczna i sprawić, że nie będziemy mogły zaakceptować tej różnicy, znaczne lepiej jest zacząć od orzechowych brązów, z miesiąca na miesiąc oswajając się z nowym wizerunkiem. Jeśli marzy nam się kruczoczarny kolor oczywiście można go uzyskać, ale musimy robić to stopniowo, pamiętając o naszej karnacji i typie urody. Nagłe zmiany nie są dobre. Trzeba też pamiętać, że jeśli rozmyślimy się to dekoloryzacja jest wprawdzie możliwa, ale dość droga i może zniszczyć nasze włosy. Zmiany jednak są potrzebne kobietom, często są one wyrazem zmian w życiu. Jeśli potrzebujemy ich, nie trzeba odwlekać decyzji, jeśli z kolei sytuacja jest odwrotna i mamy ciemne włosy, ale chcemy je odrobinę rozjaśnić warto zrobić refleksy na czarnych włosach. Doda im to blasku, a naszej twarzy promienności i młodzieńczości. Jest to świetny sposób na odmianę, zwłaszcza wiosną, kiedy marzy nam się nowy wizerunek. Zmiany te jednak nie będą zbyt spektakularne. Dlatego po jakimś czasie, możemy zrobić więcej refleksów. Potrzebna nam do tego będzie jednak dobra fryzjerka z doświadczeniem, ponieważ schodzenie z ciemnych barw do jasnych nie jest łatwe.

Sprawa jest łatwiejsza, jeśli mamy koleżankę która lubi zajmować się takimi rzeczami i chętnie nam pomoże oraz będzie służyła radą. Czasami możemy niepotrzebnie uprzeć się na jakiś kolor, podczas, gdy nie będziemy wyglądać w nim korzystnie. Pokusa zmiany jest duża, ale znacznie lepiej jest przemyśleć kolor i zrobić taki, który wydobędzie z nas wszystko, co najlepsze.

Nasze włosy są naszą wizytówką niezależnie od tego, czy są proste czy kręcone, jeśli są zdrowe i zadbane, wyglądają pięknie. Warto nie męczyć ich przesadnymi zabiegami fryzjerskimi i zbyt częstą koloryzacją ponieważ nie wyjdzie im to na dobro. Chodzi o to, aby polepszać ich stan. Mamy na to realny wpływ, jeśli dostrzeżemy również że nadmiernie wypadają lub są zniszczone, czy rozdwojone, koniecznie trzeba zacząć działać. Można udać się do trychologa, który pomoże nam dobrać odpowiednie leki. Włosów w miesiącu może wypaść sto lub nawet niektóre źródła podają, że 200. Mieszki włosowe mają zdolność i regeneracji i z utraconych włosów powstają nowe.

Nie warto się więc przesadnie przejmować, ponieważ nasz cały organizm regeneruje się dość często i nie jest to dla niego duże wyzwanie, możemy mu w tym pomagać, dobrze sie odżywiając i prowadząc zdrowy tryb życia, nie bez znaczenia również jest fakt stresów. Niektórzy fryzjerzy uważają, że silny stres przyczynia się do powstawania kołtunów, rodzi to trudność z rozczesaniem, a najczęściej takie włosy trzeba ściąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here