Rodzaje manicure – jaki wybrać?

0
1070
Rodzaje manicure

Wygląd naszych paznokci ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale także w kwestii tego, jak postrzegają nas inni. Zadbane dłonie mogą odjąć nam lat, a przy tym sprawić, że będziemy czuć się w swoim ciele bardziej komfortowo. Manicure z powodzeniem można wykonać w domu, choć warto również czasem skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. Rodzaj manicure zależy w dużej mierze od naszych preferencji i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Manicure pielęgnacyjny

Jeśli raczej nie przepadamy za ekstrawaganckimi zdobieniami na paznokciach i stawiamy na naturalny rezultat, a przy tym chcemy, by nasze dłonie prezentowały się ładnie i schludnie, można postawić na manicure pielęgnacyjny. To podstawowy zabieg, w ramach którego paznokcie zostają opiłowane i wypolerowane, zaś skórki są pokrywane substancją zmiękczającą. Później, o ile takie jest nasze życzenie, skórki mogą zostać usunięte. Dodatkowo wykonywany jest peeling, a później całe dłonie są pokrywane odżywczym kremem. W ten sposób zachowują naturalny blask, ale są nawilżone i w pełni zadbane.

Manicure francuski

To jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów manicure – możemy z powodzeniem chodzić z nim do pracy czy do szkoły, ale będzie dobrze się prezentował również podczas uroczystych wydarzeń (w tym ślub). Stylizacja opiera się na pomalowaniu białym lakierem końcówek paznokci, z kolei reszta jest pokrywana albo lakierem bezbarwnym, albo cielistym. Wiele kobiet decyduje się na taki manicure ze względu na jego elegancję i naturalność.

Manicure hybrydowy

Bardzo popularna metoda, głównie ze względu na to, że jest trwała i efektowna, a przy tym nie należy do kosztownych. Osoba wykonująca taką usługę najpierw piłuje paznokcie i nadaje im określony przez klientkę kształt, odsuwa też bądź wycina skórki. Następnie płytka jest malowana specjalnym lakierami utwardzanymi przy pomocy lampy UV. W związku z tym paznokcie są suche już po paru minutach, nie ma potrzeby czekania, aż lakier wyschnie ani ryzyka, że coś się na nim odbije. Lakier hybrydowy umożliwia także przedłużenie paznokci.

Zaletą tzw. hybryd jest wytrzymałość. Zazwyczaj efekt zabiegu utrzymuje się nawet 3 tygodnie i to bez najmniejszego odprysku, paznokcie zaś nie tracą blasku. Po pewnym czasie jednak widoczny jest odrost, dlatego koniecznie trzeba powtórzyć usługę. W zależności od doboru kolorystycznego i zdobień, manicure hybrydowy można dopasować bez względu na okazję.

Manicure japoński

Jest to sposób na pielęgnację paznokci, który zdobywa coraz większe zainteresowanie i uznanie. Efekt, jaki możemy uzyskać po wykonaniu profesjonalnego manicure japońskiego, najbardziej podoba się zwolenniczkom naturalnego wyglądu. Na płytkę nakładany jest specjalny preparat – zazwyczaj ma on postać pasty bądź pyłku – który służy do polerowania. Po zakończeniu zabiegu paznokcie są niezwykle lśniące. Jeśli nasze paznokcie są słabe i często się łamią, to właśnie manicure japoński może spowodować, że staną się mocniejsze. Polecany dla kobiet, które chcą, by ich paznokcie dobrze się prezentowały na co dzień czy w pracy. Więcej o tej usłudze przeczytasz tutaj – http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/manicure/manicure-japonski

Manicure akrylowy

Wykonujemy pracę typowo manualną, w związku z czym paznokcie często są narażone na uszkodzenia? Manicure akrylowy może temu zapobiec. Akryl w postaci proszku jest łączony z płynem, a następnie nakładany na płytkę, do której bardzo mocno przylega. Podczas procesu utwardzania kosmetyczka może swobodnie nadać paznokciowi określony kształt. Manicure akrylowy tuszuje niedoskonałości i przeciwdziała łamliwości, dodatkowo z jego pomocą można zrealizować przedłużanie paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here