Jak chronić twarz przed wiatrem i mrozem?

0
1905
Jak chronić twarz przed wiatrem i mrozem

Skóra człowieka jest bardzo szczelną barierą, przez którą nie jest w stanie wniknąć bezpośrednio wiele substancji czy drobnoustrojów. Jest jednak bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Osłabiają ją w szczególności wiatr i mróz – czyli elementy składowe klasycznej zimy. Stosując krem intensywnie nawilżający do twarzy i dbając o odpowiednie nawodnienie skóry, jesteś w stanie się przed tym skutecznie bronić!

Jak zima wpływa na skórę?

Skóra wewnątrz zawiera wodę, a woda niestety ma tendencję do uciekania w kierunku środowiska bardziej wysuszonego. Mówiąc prościej, gdy powietrze dookoła jest suche, woda ucieka ze skóry właśnie do tego powietrza poprzez parowanie. Pokryta jest również niewielką warstwą tłuszczu, którego zadaniem jest ochrona przed wyparowaniem wody. Jeśli jednak natłuszczenie i nawilżenie szwankuje, skóra staje się bardziej podatna na ataki zimy – a ona charakteryzuje się właśnie zimnym wiatrem, silnymi mrozami i bardzo suchym powietrzem. Skórę dodatkowo osłabia codzienne wychodzenie z ciepłego domu na zimne powietrze, podobnie jak wychodzenie z klimatyzowanego pomieszczenia w upał w okresie letnim. Zimą również mniej pijemy, ponieważ nie odczuwamy tak silnego pragnienia, i to niestety może się odbić na kondycji naszej skóry. Zima jest ogromnie niesprzyjającym dla skóry czasem, dlatego wtedy należy o nią szczególnie dbać!

Krem intensywnie nawilżający do twarzy – jak go stosować i dlaczego?

Aby zabezpieczyć skórę przed wysuszaniem w zimie, warto stosować krem intensywnie nawilżający do twarzy. Jest to kosmetyk zawierający nie tylko składniki dostarczające wodę do tkanek, ale również utrzymujące ją w strukturach skóry, które sprawiają, że jest ona bardziej ujędrniona i wygląda młodo. Wbrew pozorom nie tylko latem nasza skóra potrzebuje nawilżenia – zimą jest ono dużo bardziej potrzebne. Aby chronić twarz przed wiatrem i mrozem, można stosować codziennie rano pod makijaż krem intensywnie nawilżający do twarzy dostosowany do swojego wieku i indywidualnych potrzeb. Jest to szczególnie ważny zabieg w przypadku kobiet odznaczających się skórą wysuszoną i skłonną do odwodnienia na skutek czynników zewnętrznych. Krem na dzień nałożony pod makijaż tworzy warstwę ochronną, zabezpieczającą przed odparowywaniem wody. Natomiast krem na noc intensywnie nawilża i koi skórę, regenerując drobne podrażnienia i doprowadzając ją do lepszego stanu, aby rano zachwycała swoją gładkością i pięknym kolorytem! W sezonie jesienno-zimowym dbanie o potrzeby cery jest szczególnie ważne i warte uwzględnienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here