Skuteczne usuwanie lakieru hybrydowego

0
1659
hybryda
fot: pixabay.com

Lakiery hybrydowe podbiły kobiece serca. Ta popularność nie powinna nas dziwić. Lakiery hybrydowe są znacznie bardziej wytrzymałe niż zwykłe, które wytrzymywały w dobrym stadnie dwa, czasami trzy dni. Dzięki hybrydzie mamy spokój i piękne paznokcie nawet trzy tygodnie.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-usunac-lakier-hybrydowy/

W odróżnieniu od tradycyjnych lakierów są również bardziej odporne na wodę i mechaniczne odpryskiwanie. Ta trwałość ma jednak swoją cenę. Ich usunięcie nie jest tak banalnie proste jak w przypadku zwykłych lakierów. Co więcej trzeba zrobić to naprawdę umiejętnie, jeśli nie chcemy uszkodzić płytki paznokcia. Jak zatem usunąć hybrydę?

Po pierwsze nigdy nie należy hybrydy odrywać na siłę. Nie podważajmy jej ostrymi narzędziami. Dobrze utwardzona hybryda ma dużą przyczepność. Postępując w ten sposób naruszymy więc strukturę samego paznokcia, osłabimy go. W rezultacie zacznie pękać i się łamać dopóki nie odrośnie.

Usuwanie hybrydy frezarka krok po kroku

Chcą prawidłowo usunąć hybrydę musimy sięgnąć po frezarkę. Usuwa ona twardy lakier delikatnie go spiłowując warstwa po warstwie. Na początek wybierz grubsze wiertełko, które szybko usunie najgrubszą, wierzchnia warstwę lakieru. Gdy zobaczysz, że zrobiła się ona cienka, zmień je na delikatniejsze. Usuń powoli ostatnią warstwę oraz przezroczystą bazę. Jeśli zamierzasz położyć na to zaraz nowa hybrydę, nie spiłowuj całkiem ten ostatniej warstwy, aby nie osłabić paznokcia. Natomiast jeśli robisz sobie przerwę od hybrydy, usuń pozostałości bazy dokładnie, aby móc zastosować efektywna kurację paznokci. 

Zabiegi regeneracyjne

Po usunięciu hybrydy warto zastosować silną kurację naprawcza dla paznokci, aby je wzmocnić. Możesz zanurzyć je na początek w ciekłej parafinie. Ten niepozorny zabieg daje niesamowite efekty. Dobrze sprawdza się również wcieranie witaminy A i E dostępnej w kapsułkach. Gdy dobrze wchłonie zabezpiecz paznokcie odzywką w lakierze, która z jednej strony odżywi, odbuduje paznokcie, z drugie natomiast stworzy na płytce cienka warstwę ochronną, która zabezpieczy ja przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/czy-telefon-ktory-kupilem-mogl-byc-kradziony/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here