Świat męskich fryzur

0
2115
Koloryzacja przy łysieniu androgenowym

Nie tylko kobiety lubią wyglądać ładnie i zachwycać swoim wyglądem. Także mężczyźni chcą być interesujący, szczególnie dla płci przeciwnej. Lubię się modnie ubierać, a może właśnie ekstrawagancko, by przyciągać uwagę ludzi w otoczeniu. Lubię modne dodatki, jakościowe akcesoria, jak spinki do krawatów, spinki do mankietów, zegarki czy męskie bransoletki z rzemienia, koralików drewnianych i elementów metalowych. Jednak wizytówkami wyglądu zewnętrznego mężczyzn są coraz częściej wąsy i broda oraz odpowiednio wystylizowana fryzura. Brody to HIT ostatnich sezonów, szczególnie długie i bujne. Tak samo wąsy, bujne i fikuśnie wystylizowane. Taki zarost musi być specjalnie przycinany i pielęgnowany.na rynku obecnie spotkamy mnóstwo różnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacjiizacji bujnego zarostu. Podobnie z różnego rodzaju maszynkami i golarkami, które mają służyć wystylizowaniu zarostu.
Jednak główną wizytówką wyglądu zewnętrznego jest nie broda i wąsy, ale właśnie fryzura. Istnieje cały katalog fryzur męskich, Który z roku na rok jest aktualizowany przez zakłady fryzjerskie będące autorami konkretnych katalogów. Gdyż Oczywiście tych katalogów jest całe mnóstwo, nie ma jednego ogólnie obowiązującego na terenie całego kraju. To przecież nie konstytucja, to nie żaden akt prawny. To raczej katalog z ofertą handlową konkretnych zakładów fryzjerskich. Czyli oferta, Jaką fryzurę można w zakładzie fryzjerskim wykonać, Jaka jest dostępna udanego fryzjera. Taki katalog fryzur dla mężczyzn modnych i nowoczesnych, albo modnych i tradycyjnych zawiera zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu pozycji. W katalogu takim znajdują się zdjęcia modeli przedstawiające konkretne fryzury wraz z opisami tych fryzur. Czasami występują również schematy, które ułatwiają wykonanie takiej fryzury przez fryzjera.
Modne fryzury należą się wszystkim mężczyznom, którzy chcą być modni iść z duchem czasu. O ile oczywiście mają jeszcze włosy. Niestety by się nie jest dość powszechnym problemem mężczyzn.
Powodem łysienie jest najczęściej tak zwany zły testosteron, który stanowi niekorzystny dla organizmu mężczyzny odmianę bardzo potrzebnego męskiemu ciału hormonu. Zły testosteron powoduje łysienie tak zwanego typu męskiego, czyli łysienie androgenowe. Może ono być leczone u trychologa, czyli lekarza dermatologa o specjalizacji związanej z włosami. takie łysienie androgenowe może wystąpić czasami również u kobiet, które mają problemy z hormonami.
przyczyną wypadania włosów u mężczyzn może być również stres związany z przeżywaniem niekorzystnych sytuacji dnia codziennego. Ważnym czynnikiem stresogenny jest również praca na niewłaściwym stanowisku lub przeciążenie obowiązkami zawodowymi. Oczywiście źródłem stresu może być również życie prywatne, która toczy się nie tak, jak dany mężczyzna by sobie wyobrażał. Niestety życie to nie bajka, kłopotów człowiek może mieć czasami nawet duże nagromadzenie.
Wracając jednak do mężczyzn, którzy noszą na swojej głowie jeszcze odpowiednią ilość włosów i mogą zająć się stylizacją swojej fryzury. Mężczyzna chętny do stylizowania swoich włosów powinien udać się do zakładu fryzjerskiego, najlepiej takiego cieszącego się dobrą renomą i zajrzeć do posiadanego przez ten zakład katalogu fryzur męskich. Jeżeli w danym katalogu konkretnego zakładu fryzjerskiego znajduje się fryzura, która odpowiada mężczyźnie, może on spokojnie polecić fryzjerowi wykonanie usługi polegającej na stylizacji włosów. Jeżeli jednak mężczyzna ma wątpliwości co do jakości wykonywanych w danym zakładzie fryzjerskim usług, powinien zrezygnować z obecności w danym miejscu i wybrać inny lokal usługowy. Całe szczęście nawet w najmniejszym mieście w Polsce znajduje się zawsze więcej niż jeden zakład fryzjerski. Konkurencja jest więc duża, co raczej powoduje podniesienie jakości usług. Gdyż każdy fryzjer dobrze wykonywaną pracą stara się zachęcić do wykorzystania właśnie jego usług. Dlatego raczej rzadko zdarza się, by mężczyźni rezygnowali z usług danego fryzjera. To raczej domena kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here