Usuwanie owłosienia na plecach, czyli jak skutecznie pozbyć się tego uciążliwego problemu

0
1245
Usuwanie owłosienia na plecach

Nadmierne owłosienie to wstydliwy problem, z którym zmaga się naprawdę wielu ludzi. Choć jest zwykle całkowicie niegroźny dla zdrowia, bardzo istotnie wpływa na samopoczucie, pewność siebie, czy chęć budowania bliskiej relacji z drugim człowiekiem.

Czy nadmierne owłosienie pleców to problem, z którym zmagają się tylko panowie?

Najczęściej uważa się, że to nadmierne owłosienie występujące na plecach dotyka w szczególności mężczyzn, jednak zdarzają się i panie, które mierzą się z tym wstydliwym problemem. Grube włosy rosnące w tych partiach ciała często wywołują wstyd, wpływają na samopoczucie, są powodem pojawienia się kompleksów, a nawet unikania bliskości fizycznej z drugą osobą. U panów problem ten pojawia się najczęściej wówczas, gdy organizm produkuje duże ilości testosteronu. U pań wynika on ze złej gospodarki hormonalnej oraz kwestii genetycznej, z którą trudno w jakikolwiek sposób walczyć.

Panowie, którzy cieszą się bujnym zarostem, bywają uznawani za bardziej męskich, a tym samym szczególnie atrakcyjnych, przynajmniej dla pewnej grupy płci przeciwnej. Niestety owłosienie pleców, nawet jeśli nie jest żadnym problemem dla osoby, z którą buduje się związek, często bywa niezaakceptowane przez tego, kto je nosi. Rozwiązaniem może być depilacja laserowa, czyli najtrwalszy i najskuteczniejszy sposób pozbywania się niechcianego owłosienia, jaki jest aktualnie znany.

Depilacja laserowa pleców – czy to skuteczny zabieg?

Laserowe usuwanie owłosienia na plecach – Depilacja.pl to zabieg praktycznie bezbolesny, ponieważ te partie ciała nie należą do szczególnie wrażliwych na tego rodzaju ból. Efekt zabiegu jest trwały, choć czasem może być potrzebne wykonanie zabiegu przypominającego, który dodatkowo zadba o to, aby owłosienie znów się nie pojawiło. Trudno jest pozbyć się włosków na plecach samodzielnie – używanie w tym celu maszynki do golenia, plastrów, czy kremu do depilacji, niestety nie jest ani łatwe, ani precyzyjne, ani nie daje trwałego efektu.

Depilacja laserowa pleców składa się z serii zabiegów, które wykonuje się w ustalonych wcześniej odstępach czasowych. Po każdym z zaplanowanych zabiegów efekt depilacji powinien stawać się coraz bardziej widoczny, aby wreszcie po zakończeniu całej serii móc cieszyć się gładkimi plecami i brakiem kompleksów na tym punkcie. Ważne jest, aby pamiętać, że wykonanie zaledwie jednego, czy dwóch zabiegów, może nie przynieść zadowalających rezultatów – podczas jednego zabiegu wiele włosów może zostać pominiętych, przez co owłosienie pleców zostanie jedynie zmniejszone, a nie całkowicie zlikwidowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here