Włosy w świetnej kondycji – jak je wzmocnić?

0
1640
Włosy w świetnej kondycji – jak je wzmocnić

Rzadko ktoś może pochwalić się pięknymi, zdrowymi i lśniącymi włosami. Wystarczy brak odpowiedniej pielęgnacji, kilka niewłaściwych nawyków, by kosmyki stały się szorstkie, matowe i pozbawione życia. Czy jedynym rozwiązaniem jest wówczas ich ścięcie albo przynajmniej podcięcie? Ratunkiem mogą być dobre kosmetyki i obowiązkowo – serum do włosów.

Znacznie łatwiej znaleźć osobę z włosami wymagającymi natychmiastowej specjalistycznej pielęgnacji niż taką, która może poszczycić się piękną czupryną bez żadnych starań. Zniszczone kosmyki to problem szczególnie długowłosych pań. Codzienna stylizacja i układanie, utrwalanie czupryny, farbowanie – to nie wpływa dobrze na kondycję włosów. A do tego dochodzą czynniki zewnętrzne jak zmienna pogoda, mróz, upał, wiatr. Negatywny wpływ ma także używanie suszarki do włosów z gorącym nawiewem, prostownicy, lokówki czy karbownicy. Nie ma więc co się dziwić, że włosy nie prezentują się zbyt korzystnie. To znak, że trzeba zacząć działać. Pomocne jest dobrej jakości serum do włosów. Czy specyfik ten naprawdę może wzmocnić włosy? Jeśli jest dobry – to oczywiście, że tak.

Serum do włosów – by znów wyglądały pięknie

Serum do włosów jest perfekcyjnym uzupełnieniem codziennej stylizacji. Warto sięgać po nie nie tylko wówczas, gdy kosmyki są już w opłakanym stanie, ale dużo wcześniej, by nie doprowadzić do dużych uszkodzeń włosów. Dobre serum do włosów gwarantuje intensywne nawilżenie, regeneracje oraz wzmocnienie i ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Czym jest tak naprawdę serum do włosów? Specyfik ten wyróżnia się wyższym stężeniem aktywnych składników niż w innych produktach do pielęgnacji np. odżywkach. To właśnie ma wpływ na to, że kosmetyk działa szybko i efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu.

Jakie serum do włosów wybrać?

W sklepach znajdziemy wiele kosmetyków do włosów. Który więc wybrać? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na składniki odżywcze, które się znajdują w serum. Bardzo ważne są oleje roślinne oraz unikalne formuły z innymi dodatkami. Przykładowo Elseve Total Repair 5  zawiera dodatkowo pro-kreatynę i wzmacniające cicamide. Wybierając produkt, trzeba też zwracać uwagę na to, kiedy można spodziewać się pierwszych efektów – im szybciej, tym lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here