Wybór najlepszej prostownicy

0
1969
Wybór najlepszej prostownicy

Kobiety zmienne bywają. Jedne posiadają naturalnie piękne proste włosy i marzą o kręconych, inne natomiast posiadając włosy kręcone marzą o prostych. Oczywiście w dzisiejszych czasach taka zmiana jest możliwa bez żadnych problemów. Zwłaszcza jeśli chce się włosy wyprostować. W takim przypadku wystarczyć użyć prostownicy.

Jednak prostownica prostownicy nie równa. Na rynku jest ich bardzo wiele modeli. Dlatego przed zakupem prostownicy dokładnie należy przeanalizować jej funkcje, cechy oraz możliwości. Bardzo ważne znaczenie ma tutaj także to do jakich włosów prostownica będzie używana. Na przykład jeśli ktoś posiada włosy krótkie najlepiej będzie jeśli wybierze prostownicę, która będzie poręczna. Ważne jest także to, aby jej płytki były krótkie oraz wąskie. Wszystko po to, aby łatwo można było prostować krótkie pasma, które znajdują się u nasady włosów. Inaczej jest w przypadku kiedy prostować musimy włosy długie. W takim przypadku prostownica musi być oczywiście odpowiednio większa. Płytki powinny być zdecydowanie szersze oraz dłuższe. Jeśli chodzi właśnie o długość i szerokość płytek to ich wybór uzależniony jest od długości posiadanych włosów. Niestety wielu producentów prostownic często nie podaje na opakowaniach swoich produktów informacji o długości i szerokości płytek. Na szczęście takie informacje znaleźć można na stronach internetowych producentów lub na stronach poświęconych tego typu produktom.

Najlepsza prostownica nie tylko prostuje skutecznie włosy, ale posiada także wiele dodatkowych funkcji. Przede wszystkim są to funkcje zwiększające bezpieczeństwo naszych włosów. Jedną z takich funkcji jest jonizacja. Funkcja ta polega na tym, że prostownica wytwarza jony ujemne. Te natomiast skutecznie zamykają łuski włosa. Dzięki temu włosy chronione są przed zniszczeniem. Jonizacja sprawia także, że włosy się nie elektryzują. Inna ciekawa funkcja dostępna w najlepszych prostownicach to wytwarzanie pary. Jak można się domyśleć funkcja ta odpowiedzialna jest za ochronę naszych włosów przed zniszczeniem. Działanie jest bardzo proste. Para bowiem z jednej strony rozluźnia włókna włosów, a z drugiej strony odbudowuje je. Dzięki wytwarzaniu pary przez prostownicę możemy być bezpieczni, że nie niszczymy sobie włosów podczas prostowania. Prostownice posiadające taką funkcję często nazywa się prostownicą parową. Kolejną ciekawą funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest możliwość wytwarzania ultra dźwięków. Dzięki temu włosy stają się bardzo wygładzone. Na rynku dostępne są także i takie prostownice, które podczas pracy potrafią wydzielać specjalny kosmetyk ochronny. Zadaniem wydzielanego kosmetyku jest ochrona włosów przed negatywnymi skutkami wysokiej temperatury, na która narażone są włosy podczas prostowania.

Wiele prostownic, zwłaszcza te najlepsze, wyposażonych jest jeszcze w dodatkowe elementy. Przykładem może być tu specjalny grzebień, którego zadaniem jest rozczesywanie kosmyków włosów co zdecydowanie ułatwia ich prostowanie. Ciekawym wyposażeniem jest także etui termoizolacyjne. Najczęściej przydaje się ono w podróży. Dzięki niemu utrzymać można temperaturę prostownicy na dłuższy czas.

Wszystko to pokazuje, że wybór prostownicy wcale nie jest taki prosty jak mogłoby się to wielu osobom wydawać. Na rynku dostępne są naprawdę różne produkty. Zarówno mniej jak i bardziej zaawansowanych. Wybór oczywiście zawsze uzależniony jest od naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Wybierając prostownicę pamiętać jednak należy o jednej bardzo ważnej rzeczy. Wysoka temperatura szkodzi naszym włosom Dlatego kiedy już zdecydujemy się na zakup prostownicy warto jest kupić produkt z wyższej półki. Tego typu prostownice jak już wielokrotnie wspomniano posiadają wiele funkcji i elementów, które dodatkowo chronią nasze włosy. Chyba każdy zgodzi się z tym, że oprócz efektu prostych włosów niezwykle ważne jest takich ich zdrowie. Nie można o tym zapominać. Dlatego najczęściej wybierane są właśnie te prostownice, które posiadają wyżej opisane funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here