Wybór odżywki w zależności od typu Twoich włosów

0
1115
Wybór odżywki w zależności od typu Twoich włosów

Szampon i odżywka to kosmetyki, które pomogą ci utrzymać włosy w idealnym stanie. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz właściwe produkty. I nie chodzi tu jedynie o markę kosmetyków, ale przede wszystkim ich przeznaczenie. Czytając przygotowany przez nas artykuł, dowiesz się jaką odżywkę powinnaś wybrać w zależności od rodzaju włosów.

Włosy normalne

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką włosów normalnych, to nie musisz stosować wymyślnych zabiegów pielęgnacyjnych. Cechą charakterystyczną włosów normalnych jest naturalny blask, gładka struktura oraz nasada, która nie ma tendencji do przetłuszczania się. W przypadku włosów normalnych najlepszym sposobem pielęgnacji będzie szampon i odżywka nawilżająca. Zadaniem odżywki będzie przede wszystkim utrzymanie optymalnej wilgotności włosów. Oprócz tego odżywka powinna podkreślać ich naturalny blask. Do włosów normalnych powinnaś wybrać odżywkę bez spłukiwania.

Włosy mieszane

W przypadku włosów mieszanych niestety nie jest już tak łatwo i przyjemnie. Wynika to z ich różnorodności. Włosy mieszane mogą się przetłuszczać u nasady, a jednocześnie często mają suche końcówki. Wybierając szampon, dopasuj go do skóry głowy. Odżywka musi być dobrana pod kątem jakości włosa. Specjaliści zalecają stosowanie do włosów mieszanych kosmetyków o wysokim stopniu nawilżenia oraz wspomagające regenerację. Na suche końcówki możesz zastosować odżywkę, krem lub olejek bez spłukiwania.

Włosy cienkie

Jeśli chodzi o włosy cienkie, to wyróżniamy dwa ich rodzaje. Pierwszy to włosy cienkie, ale jednocześnie gęste. Drugi to włosy rzadkie, delikatne i z tendencją do cienienia. Musisz wiedzieć, że drugi z opisanych typów może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, chorób skóry, nadmiernego wypadania lub łojotoku. W ich przypadku powinnaś zacząć od poprawy stanu skóry głowy. W drugiej kolejności możesz zająć się odżywieniem włosów. Pamiętaj, że włosy cienkie źle reagują na zbyt duże obciążanie. Odżywki do włosów cienkich muszą nawilżać końcówki i dodawać objętości fryzurze. W przypadku włosów cienkich unikaj stosowania olejków i kosmetyków na bazie silikonów.

Włosy suche

Dla włosów suchych i przesuszonych idealne będzie zastosowanie odżywki, która intensywnie je nawilży. Przy suchych włosach powinnaś także zadbać o wzmocnienie ich struktury. Bardzo często włosy suche są jednocześnie kręcone, farbowane i mieszane. Ich specyficzna budowa połączona z wykonywanymi zabiegami powoduje utratę połysku, gładkości i elastyczności. Dlatego po każdym myciu suchych włosów trzeba stosować odżywkę.

Włosy kręcone

Włosy kręcone mają tendencje do przesuszania. Bardzo często matowieją i ulegają puszeniu. Jest to spowodowane strukturą o charakterze wysokoporowatym. Włosy kręcone przede wszystkim wymagają dobrego nawilżenia. Dobrze, jeśli zastosujesz preparat, który dodatkowo podkreśli elastyczność loków. Odżywka do włosów kręconych ma wygładzić, odżywić i zapobiegać puszeniu się. Kupując preparaty do włosów kręconych, postaw na kosmetyki z dodatkiem humektantów oraz protein.

Szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów możesz znaleźć w sklepie firmy Bea Beleza. Bez trudu odszukasz tam odżywkę idealnie dopasowaną do Twojego typu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here