Zalety kropli do oczu bez konserwantów

Oczy są zwierciadłem duszy – jak powiedział znany angielski poeta. Nasze oczy naprawdę zasługują na wyjątkowe traktowanie oraz pielęgnację najwyższej jakości. Z pewnością zalicza się do niej używanie naturalnych kropli bez konserwantów. Dlaczego warto wybierać tylko takie produkty?

Czy wybór ma znaczenie?

Większość powszechnie stosowanych kropli do oczu pełnych jest dodatków, które mają na celu przedłużenie ich trwałości. Jak konserwanty wpływają na nasze oczy? Okuliście zwracają uwagę, że mogą one przyczyniać się do podrażnień, a nawet uciążliwych alergii. Na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej narażone są zwłaszcza osoby, które noszą szkła kontaktowe.

Najczęściej dodawanym konserwantem do kropli jest chlorek benzalkonium, niekiedy opisywany jako BAK. Składnik ten ma za zadanie niszczyć komórki bakterii, przedłużając trwałość produktu, jednak wpływa negatywnie również na komórki oka. Jego długotrwałe stosowanie może mieć bardzo poważne konsekwencje – takie jak głębokie uszkodzenie komórek gałki oczne. Inne konserwanty takie jak sole amoniowe, zamiast nawilżać i nieść ulgę, niszczą warstwę stabilizującą film łzowy. Przyczyniają się do wysuszania oka oraz powodują podrażnienia. W rezultacie tego typu produkty zamiast nawilżać oko, powodują pogorszenie dolegliwości.

Zalety kropli do oczu bez konserwantów

Jak widać, ogromne znaczenie ma to, jakie krople do oczu wybierzemy. Tylko stosując naturalne sztuczne łzy bez konserwantów, możemy mieć gwarancje, że pomogą nam pozbyć się bólu i dyskomfortu. Gdzie szukać takich produktów? Renomowana marka Pharm Supply ma w swojej ofercie szeroki wybór kropli do oczu bez konserwantów, które mogą być stosowane regularnie i długotrwale – nie powodując przykrych skutków ubocznych. Z powodzeniem korzystają z nich właściciele szkieł kontaktowych, a przy aplikacji większości produktów nie jest konieczne nawet zdejmowanie soczewek.

Krople do oczu bez konserwantów marki Pharm Supply posiadają naturalne ekstrakty z propolisu, rumianku lub aloesu. Zawartość hialuronianu sodu sprawia, że na powierzchni nabłonka rogówki zostaje utworzona równomierna warstwa ochronna, która trwale nawilża i chroni gałkę oczną. Dzięki temu nie trzeba aplikować kropli tak często. Natomiast dodatek gliceryny powoduje uwalnianie z tkanek oka wody, co prowadzi do długo trwającego efektu nawilżania – na powierzchni rogówki tworzy się wtedy powłoka z wysokoelastycznego żelu. Dobrej jakości preparaty nie zaburzają prawidłowej ostrości widzenia oraz są dobrze tolerowane nawet przez osoby skłonne do alergii – wiele z nich można znaleźć na https://pharmsupply.com.pl/