Aloes w przemyśle kosmetycznym

0
2066
aloes

Nie ulega wątpliwości, że zarówno współczesny przemysł kosmetyczny, jak i medycyna nie mogłoby prawidłowo funkcjonować bez dobrodziejstw natury. Jednym ze sztandarowych przykładów, jak roślinność może przysłużyć się człowiekowi jest aloes. Ta niezwykła roślina wykorzystywana przez ludzkość od starożytności po dzień dzisiejszy jest doceniana ze względu na swoje właściwości.

Od starożytności do dnia dzisiejszego

Chociaż dla wielu osób może wydawać się to zaskakujące to wykorzystanie aloesu w kosmetyce, czy też medycynie rozpoczęło się nie w XX wieku, ale jeszcze w starożytności. Z dobrodziejstw tej unikatowej rośliny korzystali zarówno możni, jak i władcy starożytnych państw Afryki Północnej, Azji Mniejszej, czy też całego basenu Morza Śródziemnego. Oczywiście mowa m.in. o faraonach, królach i cesarzach. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?

Chociażby  w znakomitej większości aloes składa się jedynie z wody (96%) to w 4% suchej masy znajduje się niewiarygodna ilość mikro i makroelementów, które mają prozdrowotny wpływ zarówno na wygląd naszej cery, włosów, jak i pozytywne działanie na funkcjonowanie całego organizmu. W przypadku przemysłu kosmetycznego aloes używany jest m.in. do leczenia zmian trądzikowych oraz innych niedoskonałości cery, czy też do pielęgnacji włosów.

W przypadku zastosowania aloesu w medycynie mamy do czynienia z wykorzystywaniem go do leczenia ciężkich poparzeń oraz trudno leczących się ran. Oczywiście nie są to jedyne sposoby użycia tej prozdrowotnej rośliny. Wykorzystuje się ją również w przypadku leczenia alergii, czy też do ogólnego wzmocnienia organizmu. Innymi słowy, używanie preparatów z aloesem zaleca się każdej osobie dbającej zarówno o wygląd, jak i zdrowie.

Najważniejsze gatunki aloesu

Chociaż aloes charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami to nie każdy jego gatunek znajduje zastosowanie. Współcześnie wykorzystywane są przede wszystkim 2 gatunki tej unikatowej rośliny.

Jest to Aloe Vera, czyli aloes zwyczajny znany również pod nazwą aloes barbadoski oraz aloes drzewiasty. Zarówno pierwszy, jak i drugi wykazuje prozdrowotne właściwości, aczkolwiek najczęściej wykorzystywanym na świecie gatunkiem w celach medycznych i kosmetycznych jest aloes zwyczajny. Co warto o nim wiedzieć?

Aloe Vera, czyli aloes zwyczajny odznacza się wyjątkowo dużą ilością prozdrowotnych mikro i makroelementów w postaci różnorodnych witamin, pierwiastków chemicznych oraz tłuszczy. Do najważniejszych witamin występujących w suchej masie tej rośliny zaliczyć można między innymi witaminy B1, B2, B6, B12 C oraz E. W przypadku najważniejszych pierwiastków chemicznych znajdujących się w Aloe Vera nie można pominąć potasu, cynku,  miedzi,  manganu,  sodu, wapnia. O czym warto pamiętać przed kupnem?

Wiarygodny certyfikat jakości

Przede wszystkim, zanim zakupimy jakikolwiek produkty zawierające aloes powinniśmy się upewnić, że zawarty w nich Aloe Vera charakteryzuje się wysoką jakością np. tak jak w sklepie forever-kosmetyki.pl Jest to niezbędne, jeżeli liczymy na jego prozdrowotne właściwości. Najprostszym sposobem, aby przekonać się o jakości jest wybieranie produktów oznaczonych certyfikatem. Przykładowo decydując się na produkty z certyfikatem wydanym przez Międzynarodową Radę Naukową ds. Aloesu mamy pewność, że Aloe Vera w preparacie w pełni spełni nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here