Chirurgia intymna – 3 rodzaje zabiegów poprawiających zdrowie kobiety

0
2779
Chirurgia intymna

Często zdarza się, iż kobiety odczuwają znaczący dyskomfort z powodu nieprawidłowości w funkcjonowaniu miejsc intymnych. Anatomiczne defekty mogą powodować trudności we współżyciu lub nawet całkowicie je uniemożliwiać. Niezaleczone wady mogą również doprowadzić do różnego rodzaju zakażeń, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i rozwiązać istniejący problem. Klinika ginekologii plastycznej oferuje wiele rodzajów zabiegów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod, które przywrócą narządy płciowe do pełnej funkcjonalności. Jakie zabiegi można w niej wykonać?

  1. Ginekologia plastyczna
  2. Ginekologia estetyczna
  3. Ginekologia operacyjna

Ginekologia plastyczna

Ginekologia plastyczna pozwala na chirurgiczne przywrócenie wyglądu i funkcjonalności miejsc intymnych. Zabiegi tego typu stosuje się często u kobiet po porodach, u których nastąpiło poszerzenie dróg rodnych. Również w przypadku anatomicznych wad wrodzonych, jak na przykład przerośnięte wargi sromowe, stosowane są odpowiednie zabiegi. Ginekologia plastyczna umożliwia również przywrócenie funkcjonalności pochwy po zabiegu obrzezania. Dzięki stopniowemu przełamywaniu społecznego tabu zabiegi te cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Pacjentki, które zdecydowały się na tego typu rozwiązanie odzyskują pewność siebie i komfort psychiczny, co znacząco poprawia relacje intymne z partnerem.

Ginekologia estetyczna

Dzięki zastosowaniu mało inwazyjnych zabiegów, jakie oferuje klinika ginekologii plastycznej, można przy użyciu lasera skorygować takie wady, jak nietrzymanie moczu, które nasila się u kobiet po wielu porodach a także po menopauzie. Jest to spowodowane zwiotczeniem mięśni pochwy, a dzięki zastosowaniu laseroterapii ginekologicznej następuje nie tylko znacząca poprawa stanu ścianki pochwy, ale również jej uelastycznienie i nawilżenie. Innym zabiegiem, który można wykonać w klinice https://medifem.pl jest tak zwany G-shot, czyli uwypuklenie i uwrażliwienie okolic punktu G, dzięki czemu polepsza się jego stymulacja podczas stosunku.

Ginekologia operacyjna

Ginekologia operacyjna oraz uroginekologia to zabiegi pozwalające na leczenie chorób kobiecego układu płciowego metodą laparoskopową. Dzięki tej metodzie można przeprowadzić zabieg podwieszenia opadającej macicy, które to schorzenie jest częstą przyczyną nietrzymania moczu. Zabiegi te są mało bolesne i pozwalają na opuszczenie kliniki już po 24 godzinach od ich wykonania. Jest to możliwe dzięki połączeniu nowoczesnej technologii i wysokich umiejętności lekarzy, pracujących w tej placówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here