Dobór kosmetyków – ogólne zasady

0
1700
Dobór kosmetyków

Dobór kosmetyków bywa problematyczny dla większości kobiet. Przerażające jest to, że większość przedstawicielek płci pięknej – mimo swojego wieloletniego doświadczenia z kosmetykami – wciąż nie potrafi wskazać swojego typu cery i powiedzieć, jakie są jej główne cechy czy problemy. A nie da się kupić dobrych preparatów, jeżeli nie wie się, jak powinny one działać. Prawidłowo przeprowadzona analiza skóry dostarczy wielu bezcennych informacji, na których można się będzie później oprzeć w trakcie zakupów w drogerii.

Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem na określenie typu cery będzie… sprawdzenie go w gabinecie kosmetycznym. Tego typu placówki wyposażone są bowiem w specjalistyczny sprzęt, który pozwala na określenie rodzaju skóry w przeciągu dosłownie kilku, maksymalnie kilkunastu minut. Bardzo trudno dostarczyć sobie takich informacji na podstawie samodzielnej obserwacji. A trzeba je mieć, gdyż to właśnie dzięki nim można wybierać wyłącznie te odpowiednie kosmetyki dla swojej skóry.

Podczas samego kupowania kosmetyków kobiety też popełniają jednak liczne błędy. W przypadku cery suchej tyczą się one ścisłej koncentracji na nawilżaniu skóry. A taki typ potrzebuje również solidnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, którą zapewnią mu wyłącznie antyoksydanty – witaminy A, C oraz E. Z kolei posiadaczki cery tłustej bardzo często próbują wyłącznie hamować produkcję łoju, podczas gdy nawet ich skóra może potrzebować solidnego nawilżenia. No to jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry? Najlepiej po prostu nie robić tego samodzielnie.

Jeżeli więc pomimo ciągłych zmian kosmetyków skóra wciąż nie chce dobrze się prezentować, zamiast wydawać kolejne pieniądze na niesprawdzające się preparaty, lepiej by było przeznaczyć je na wizytę u kosmetyczki bądź kosmetologa. Tacy eksperci są w stanie doradzić i pomóc każdej kobiecie. Nie trzeba do nich chodzić szczególnie regularnie, bo już nawet na jednej wizycie można wielu rzeczy się dowiedzieć i odkryć, jakie są potrzeby posiadanej skóry.

Więcej: http://glossy-shop.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here