Echo serca u psa – wszystko co musisz wiedzieć

0
2221
Echo serca u psa - wszystko co musisz wiedzieć

Podobnie jak ludzie, psy, koty, króliki i inne zwierzęta domowe też chorują. Choroby zwierząt są nierzadko równie skomplikowane co ludzkie i do ich prawidłowego zdiagnozowania i wyleczenia potrzeba szeregu specjalnych badań, procedur medycznych, specjalistycznej aparatury i leków. Gdy nasz pupil jest osowiały i nie widać w nim codziennej radości, to pierwszy znak, żeby udać się do kliniki weterynaryjnej.

Jednym z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych u weterynarzy w całej Polsce jest echo serca u psa. To zaawansowane badanie pozwala oszacować stan i kondycję serca naszego pupila oraz wykryć na czas ewentualne nieprawidłowości w jego pracy. Badanie echo serca u psa jest całkowicie bezbolesne i nie należy się obawiać po nim żadnych powikłań. Dowiedz się dlaczego warto wykonać takie badanie u psa i na czym dokładnie ono polega.

Czym jest echo serca u psa? 

Badanie echo serca u psa to bardzo specjalistyczne badanie wymagające użycia nowoczesnego aparatu USG w specjalnej konfiguracji. W trakcie badania można dokładnie obejrzeć, zmierzyć i, tym samym, ocenić wszystkie części serca: komory, przedsionki, zastawki, ściany, ujścia

Badanie echo serca u psa jest szczególnie zalecane pacjentom z podejrzeniem chorób wrodzonych serca, u których przy badaniu słychać szmery nad sercem, u których zauważono  objawy niewydolności układu krążenia, np. szybsze męczenie się lub niechęć do ruchu oraz u pacjentów przed zabiegami operacyjnymi. 

Pewne rasy są bardziej podatne na choroby serca niż inne, dlatego w szczególności wykonanie echo serca u psa poleca się molosom, pit bullom, amstafom.

Sens wykonywania badania

Echo serca u psa jest badaniem nieinwazyjnym, całkowicie bezbolesnym i nie wymaga uspokojenia pacjenta. Daje z kolei bardzo dużo informacji o stanie serca pacjenta. Dzięki przeprowadzeniu badania  często można wykrywać różne schorzenia i nieprawidłowości w pracy serca jeszcze przed pojawieniem się wyraźnych objawów klinicznych. Pozwala to monitorować przebieg choroby i w wiarygodny sposób ocenić konieczność podjęcia terapii. 

Skąd konieczność wykonywania echo serca u psa? 

Niestety, udomowione zwierzęta stosunkowo często zapadają na choroby serca. Ma to związek ze stylem życia, w którym zwierzęta upodabniają się do człowieka i coraz bardziej oddalają od stanu naturalnego. Właśnie przez to psy, koty, króliki, świnki morskie i inne domowe zwierzęta coraz częściej narażone są na przeróżne przypadłości kardiologiczne. 

Dzięki badaniu takiemu jak echo serca u psa można na szczęście wykryć na czas choroby i schorzenia, które później mogą być prawidłowo leczone. Dzięki szybko wdrożonemu leczeniu nasz pupil nie będzie cierpiał i szybko wróci do zdrowia i codziennej aktywności.

Jeśli podejrzewasz, że twój ukochany pupil może potrzebować profesjonalnej diagnostyki i badania echo serca u psa, nie zwlekaj z zabraniem zwierzaka do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Najlepszy weterynarz to taki, który czynny jest 24 godziny na dobę, tak jak na przykład: klinikakurosz.pl. Specjaliści z tej kliniki pomogą zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości w organizmie twojego psa, kota, królika lub innego domowego zwierzęcia. Dzięki pracy w trybie 24 godzinnym, nawet w nagłych przypadkach w środku nocy Twój pupil otrzyma fachową pomoc weterynaryjną. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here