Jak oszczędzać nie odmawiając sobie niczego? (gazetki promocyjne)

0
530
kosz pełen zakupów

Oszczędzanie większości z nas nie kojarzy się dobrze. Nie lubimy niczego sobie odmawiać. Jednocześnie płacąc za codzienne zakupy czujemy, że musimy zredukować swoje wydatki. Czy możemy wydawać mniej, a jednocześnie nie odmawiać sobie niczego. Okazuje się, że jest to możliwe. Warunkiem jest nauczenie się korzystania z gazetek promocyjnych, które współcześnie dostępne są również online.

Gazetki promocyjne w wersji papierowej i elektronicznej

Współcześnie klienci takich sklepów jak Lidl mają do dyspozycji zarówno gazetki w formie papierowej, jak i elektronicznej. Badania pokazują, że elektroniczne materiały promocyjne stają się coraz bardziej popularne. Jest to spowodowane faktem, że coraz więcej ludzi troszczy się o środowisko. Dodatkowo pandemia zniechęca nas do wychodzenia z domu (żeby zdobyć aktualną papierową gazetkę musimy udać się do sklepu). Gazetki elektroniczne dostępne są w internecie, co sprawia, że możemy skorzystać z nich w dowolnym momencie.

W jaki sposób oszczędzać z materiałami promocyjnymi ulubionych sklepów?

Choć czytanie gazetek promocyjnych Lidla może niektórym wydawać się uciążliwe, powinniśmy mieć świadomość, że pomogą nam one w planowaniu. Na ich podstawie możemy stworzyć listę potrzebnych produktów w promocyjnych cenach. Odrobina wysiłku pomoże nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie promocje są dla nas korzystne. Przykładowo nie powinniśmy kupować większej ilości produktów spożywczych, które mają krótki termin przydatności do spożycia. Jeżeli w najbliższym czasie nie planujemy upiec kilkunastu serników, nie ma sensu kupować kilkunastu kilogramów twarogu (nawet kiedy jest on dostępny w bardzo przystępnej cenie). Możemy natomiast zdecydować się na zakup produktów, które nadają się do przechowywania. Kupione w promocji mięso (nawet to, które ma krotką datę ważności) można zamrozić i wykorzystać w późniejszym terminie. W promocji można nabyć większe ilości kosmetyków, artykułów higienicznych, czy środków czystości.

Oszczędne zakupy – kupujemy wszystko w jednym miejscu

Sklepy takie jak Lidl posiadają w swojej ofercie nie tylko produkty spożywcze, ale też liczne produkty przemysłowe. Część asortymentu dostępna jest w sprzedaży jedynie przez krótki czas. Czytając gazetki promocyjne możemy jako pierwsi dowiedzieć się o najciekawszych promocjach i zaplanować swoje zakupy. Jeżeli oprócz codziennych zakupów spożywczych kupimy także torebkę i kurtkę jesienną w promocji, zaoszczędzimy nie tylko sporo pieniędzy, ale też czas, który jest bezcenny.

Zasady, o których warto pamiętać w trakcie zakupów

Jeżeli naszym celem jest redukcja wydatków, koniecznie kupujmy tylko te produkty, które znajdują się na wcześniej przygotowanej liście zakupów. Nie przechadzamy się bez celu po sklepie. Po wejściu od razu udajemy się do stoiska, gdzie znajdują się potrzebne artykuły. Złym pomysłem jest kupowanie rzeczy tylko dlatego, że są dostępne w promocji. Może się nam wydawać, że to świetna okazja, jednak w praktyce często okazuje się, że przynieśliśmy do domu wiele zbędnych przedmiotów. Gdy mamy ochotę kupić coś, co nie znalazło się na naszej zakupowej liście, dajmy sobie trochę czasu. Promocje obowiązują zazwyczaj przez kilka dni, dlatego prawdopodobnie będziemy mogli dokonać zakupu jutro, a nawet pojutrze. Najczęściej jednak, gdy emocje opadną dochodzimy do wniosku, że dany produkt jest nam niepotrzebny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here