Jak przygotować smaczne i pożywne smoothie w domowym zaciszu?

0
398
Jak przygotować smaczne i pożywne smoothie w domowym zaciszu

Domowy koktajl to dla wielu z nas czynność powszednia. Jednak nie każdy ma tę czynność we krwi i wie, jak stworzyć dla siebie najlepszy, najsmaczniejszy koktajl. Czasem nawet najlepsze przepisy pozyskane z Internetu nie pozwalają na uzyskanie pysznego smoothie. Nierzadko wychodzi zbyt gęste lub za rzadkie, za słodkie lub zbyt gorzkie, a także za zielone. Niekiedy wystarczy trochę treningu, aby dojść do perfekcji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, decydując się na domowe smoothie i jak wykonać najlepszy koktajl z możliwych!

Czym jest smoothie?

Kiedy nie mamy na co dzień do czynienia z dietą i zdrowym odżywianiem, dziwimy się, słysząc nazwę smoothie. Porównujemy je często do zwykłego koktajlu. Jednak smoothie to coś innego — nie jest zwykłym dodatkiem do posiłku, a posiłkiem samym w sobie. Tak naprawdę smoothie to liczne składniki, które w normalnym posiłku z pewnością nie zostałyby połączone. Bardzo często do stworzenia smoothie wykorzystuje się prozdrowotne składniki, głównie owoce, warzywa oraz masło orzechowe czy mleko roślinne. Całe warzywa i owoce są bogate w błonnik, który jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Stawiając na smoothie, możesz znacznie zwiększyć podaż warzyw do organizmu. Ciekawą opcją jest dodanie do smoothie buraka. W kuchniach sportowców króluje raczej zielone smoothie, w składzie którego nie brakuje szpinaku. Dobrze przygotowane smoothie to bogactwo witamin, minerałów oraz smaku, który na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Składniki do smoothie

Jak zrobić smoothie https://dietly.pl/blog/jak-zrobic-zdrowe-smoothie, aby zaskakiwało smakiem? Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie składniki. Decydując się na samodzielne robienie smoothie w zaciszu własnej kuchni, trzeba stawiać na świeże warzywa i owoce. Możesz liczyć wtedy na znacznie lepszy smak oraz soczystość posiłku. Jeśli wykonujesz smoothie raz dziennie, najlepiej jest zadbać o warzywa i owoce pochodzące od lokalnych dostawców. Warzywa należy zużywać w maksymalnie 4-5 dni, zaś owoce w ciągu 2-3 dni.

Aby smoothie było maksymalnie zdrowe, warto dodać do niego zielone warzywo. Najczęściej w blenderze ląduje szpinak, ze względu na mnogość witamin oraz łatwą dostępność. Dla zainteresowanych zielonym koktajlem — świetnie sprawdza się w tym wypadku jarmuż.

Jak skomponować smaczne smoothie?

Smoothie to nie jest zlepek wszystkiego, co masz w kuchni i musisz się tego szybko pozbyć, ponieważ za niedługo się zepsuje. Warto zwracać uwagę na połączenia, aby smoothie było też dobre w smaku. Trzeba komponować je tak, by wpisywały się w Twoje gusta smakowe. Jeśli lubisz smak czekolady, możesz dodać łyżkę kakao, a jeśli chcesz, aby smoothie było maksymalnie odżywcze i pozytywnie działało na organizm — dodaj jagody goji, które są doskonałym źródłem antyoksydantów.

Jeśli chcesz wprowadzić smoothie do swojej diety, zwracaj uwagę na świeżość składników, dodawaj zielone warzywa oraz koniecznie stawiaj na roślinne mleko. Niektórzy ozdabiają smoothie granolą bądź dodają masło orzechowe, aby podbić dobrej jakości tłuszcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here