Przedtreningówka. Czym jest i czy faktycznie warto sięgnąć po tego rodzaju suplement diety?

0
378
Przedtreningówka

Suplementy diety zazwyczaj kojarzą się nam z substancjami uzupełniającymi, po które sięgamy wtedy, kiedy wysiłek zostanie już zakończony albo wspomagająco, aby nie pojawiły się negatywne objawy. Jednak specyficznym rodzajem suplementu diety, który zażywamy tuż przed podjęciem aktywności fizycznej, jest tzw. przedtreningówka. Zobacz, co dokładnie kryje się pod tą nazwą i czego możesz się spodziewać po jej działaniu.

Czym jest przedtreningówka?

Na pytanie czym jest przedtreningówka, częściowo odpowiada nam już jej nazwa. Jest to taki suplement diety, który powinien być przyjmowany przed rozpoczęciem aktywności. Zadaniem przedtreningówki jest bowiem zwiększenie ilości naszej energii i wytrzymałości. Dzięki temu możliwe jest dłuższe prowadzenie treningu, a także zwiększenie jego intensywności.

Gdzie najczęściej stosowane są przedtreningówki?

Przedtreningówka to bardzo specyficzny rodzaj suplementu diety i substancji wspomagającej procesy zachodzące naturalnie w organizmie. Ze względu na to, że pomaga w osiągnięciu założonych rezultatów i działa zarówno na poziomie bezpośredniego wytwarzania energii, jak i wspomagania innych procesów, z chęcią sięgają po nią miłośnicy zawodowi zawodnicy sportów siłowych, wytrzymałościowych i modelujących sylwetkę.

W przypadku dwóch pierwszych rodzajów sportu, przedtreningówka zwiększa możliwości podczas każdego treningu. Sprawia, że jest on bardziej intensywny, a co za tym idzie – również znacznie bardziej widoczne są jego efekty. Z kolei w kulturystyce wspomaga budowanie umięśnionej i pięknie wyrzeźbionej sylwetki.

Jakie są zalety przyjmowania przedtreningówki?

Przyjmowanie suplementu diety takiego jak przedtreningówka owocuje poprawą rezultatów. Oznacza to, że każdy, kto uprawia sport, od razu czuje się też do niego bardziej zmotywowany. Wyraźne postępy, szybko zauważalny wzrost mięśni czy też zwyczajne zwiększenie zasobów energii są bardzo korzystne, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten sposób wsparcia.

Zaletą przedtreningówki jest również to, że powstaje z naturalnych składników, odpowiadających za jej poszczególne funkcje. Dzięki temu jest więc bezpieczna dla większości osób.

Mechanizmy działania wybranych składników w przedtreningówkach

Przedtreningówki różnią się od siebie składem, jednak wiele z nich posiada pewne elementy wspólne, które je łączą. Wśród nich na uwagę na pewno zasługują sobie boostery tlenku azotu (NO), w szczególności arginina, które powodują powstawanie większej ilości tlenku azotu, niezbędnego do rozszerzenie naczyń krwionośnych. Taki efekt sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony i znacznie lepiej rozprowadzone są po nim wszystkie składniki odżywcze.

Ważną rolę w przedtreningówce mogą odgrywać także kofeina i guarana, które poprawiają sprawność umysłową i koncentrację, a jednocześnie zmniejszają znużenie. Często w tych suplementach pojawia się także kreatyna, która działa pozytywnie na regenerację i wzrost mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here