Jak trwale i bezpiecznie usunąć przebarwienia?

0
1119

Przebarwienia to problem, który dotyczy znacznej grupy ludzi. Mogą przybierać różne kolory i kształty, bywa, że zlewają się i tworzą duże plamy, zajmujące spory obszar na ciele. Przyczyną powstawania przebarwień są zaburzenia pigmentacji melatoniny, które powstają m.in. pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słonce, zaburzeń hormonalnych, a także występujących chorób czy przyjmowania niektórych leków. Plamy pojawiają się wraz z wiekiem, na skutek procesów starzenia się organizmu. Przebarwienia mogą być przyczyną kompleksów, ale na szczęście są sposoby na ich skuteczne usunięcie.

Usuwanie przebarwień – metody

Nieestetyczne plamy na ciele można z powodzeniem usunąć. Są różne metody, które powinny być indywidualnie dopasowane do danego pacjenta. W klinice Elite w Warszawie specjalista podczas pierwszej konsultacji, proponuje najbardziej optymalną i skuteczną metodę. Walka z przebarwieniami uzależniona jest od oczekiwań pacjenta, jego stanu zdrowia, a także ilości i umiejscowienia przebarwień. Lekarz uwzględnia wszystkie przeciwwskazania, dobiera metodę tak, aby była w pełni bezpieczna i przyniosła oczekiwane rezultaty. Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień skóry jest laseroterapia. Pomaga pozbyć się dużych, ciemnych plam z różnych rejonów ciała. W przypadku niezbyt widocznych i rozległych zmian można zastosować intensywne peelingi dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Laserowe usuwanie przebarwień

Laseroterapia na całym świecie uważana jest  za najskuteczniejszy sposób na likwidacje blizn i przebarwień. Jest skuteczna w przypadku usuwania przebarwień różnego pochodzenia, o różnej głębokością ułożenia w skórze nadmiaru melaniny. Zabieg warto wykonać w przypadku różnego typu zmian, m.in.:

  • plam wywołanych nadmierną ekspozycją na słońce,
  • plam starczych,
  • plam wątrobowych,
  • ostudy,
  • piegów,
  • przebarwień wywołanych przyjmowaniem niektórych leków,
  • plam będących wynikiem ciąży i zaburzeń hormonalnych,
  • przebarwień powstałych po przyjmowaniu niektórych leków,
  • plam powstałych w wyniku długotrwałego stresu, itp.

Zabieg z użyciem lasera jest trwały, ale należy pamiętać, że nie likwiduje on przyczyny powstawania przebarwień. W razie potrzeby należy wykonać zabieg przypominający.

Laserowe usuwania przebarwień skóry – przebieg zabiegu, efekty i przeciwwskazania

W klinice Elite do zabiegu wykorzystuje się lasery różnego typu. Laser Q-switch MedLite C6 jest precyzyjny i bezpieczny, nie powoduje uszkodzeń naskórka. Inną opcja jest laser FRAXEL® re:store, który pozwala na aplikacje wiązki promieniowania na skórę w sposób wybiórczy i fragmentaryczny. Laser nie uszkadza skóry wokół usuwanych zmian, a gojenie następuje bardzo szybko. Zabieg, w zależności od rozległości zmian trwa 20-60 minut, najczęściej wymagane są 1-4 serie. Aby zredukować dyskomfort, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwienia lub niewielki obrzęk, jednak zmiany powinny szybko ustąpić. 

Laseroterapia jest zabiegiem, który nie wymaga długiej rekonwalescencji, po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania. Poddany leczeniu obszar należy chronić przed ekspozycja na słońce, polecane są kosmetyki z silnym filtrem UVA. Zabiegi z użyciem lasera są bezpieczne, ale mają kilka przeciwwskazań. Większość z nich jest czasowa i po usunięciu problemu, można z powodzeniem wykonać zabieg. Zabiegów w użyciem lasera nie można wykonać w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są poważne choroby, np. jest AIDS, choroby nowotworowe, łuszczyca, bielactwo posiadanie rozrusznika serca, a także epilepsja, nadciśnienie oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Z wykonaniem zabiegu należy zaczekać w przypadku pacjentów ze świeżą opalenizną i zaawansowanymi chorobami skóry

Przebarwienia są poważnym problemem, ale można je zlikwidować. Należy tylko pamiętać, że metoda musi być dobrana indywidualnie, przez dobrego specjalistę. Dzięki temu zabieg będzie bezpieczny, usuwania przebarwień skóry przyniesie oczekiwane rezultaty.

Zobacz również: http://www.perfectmodel.pl/jak-usunac-przebarwienia-skory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here