Jak wybierać produkty kosmetyczne?

0
1763
produkty kosmetyczne

Słysząc słowo „kosmetyki” wbrew pozorom nie powinniśmy myśleć tylko o płci pięknej wybierającej produkty do makijażu. I chociaż ciągle panuje stereotyp, że prawdziwy mężczyzna nie używa kosmetyków, w tym tekście nawet panowie znajdą coś dla siebie. Nie będzie to rekomendacja popularnych marek, czy reklama konkretnych produktów, ale porady jak wybierać produkty kosmetyczne i gdzie szukać opinii o produktach kosmetycznych.

Zacznę od rozwiania wszelkich wątpliwości co do samego określenia „kosmetyki” i tego co do nich należy. Najłatwiej będzie jeśli podzielimy je na grupy.

Podział ze względu na części ciała, do której są używane:

– do skóry,
– do włosów,
– do paznokci,
– do twarzy.

Ze względu na grupę, do której są skierowane:

– dla kobiet,
– dla mężczyzn,
– dla dzieci,
– dla nastolatków.

Ze względu na funkcję:

– czyszczące,
– pielęgnujące i ochronne,
– zapachowe,
– do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe.

Niezależnie jednak, z której grupy kosmetyków potrzebujemy bardzo często mamy problem z odpowiednim ich dobraniem. Jest jednak kilka rzeczy, na które jeśli zwrócimy uwagę przy zakupie, będzie nam o wiele łatwiej wybrać pasujący do nas kosmetyk.

Pierwszym krokiem będzie ustalenie czego dokładnie potrzebujemy. Czy ma to być odżywka do włosów, lakier do paznokci, czy tusz do rzęs dobrze jest wcześniej zrobić listę i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy do codziennej pielęgnacji, czy też upiększenia urody. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ wiem, co to znaczy mieć pełną szufladę nieużywanych kosmetyków, które zostały kupione pod wpływem chwili i to najczęściej ze względu na ładne opakowanie, czy kolor. Więcej dowiesz się wchodząc na tą stronę.

Kiedy już ustalimy czego potrzebujemy musimy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników danego produktu. Jeśli kiedykolwiek zauważyłaś/eś u siebie niepożądane objawy po użyciu jakiegoś kosmetyku, jak np. wysypka, czy zaczerwienie warto jest się skonsultować z dermatologiem, który pomoże nam stwierdzić czego powinniśmy unikać w składzie kosmetyków, ale również możemy się dowiedzieć jaki typ skóry mamy i czym dobrze ją traktować, by była w jak najlepszej kondycji.

I tutaj pojawia się odpowiedź na jedno z dwóch początkowych pytań. Czyli gdzie szukać opinii o produktach kosmetycznych. U dermatologa z pewnością dostaniemy rekomendacje odpowiednie do naszych potrzeb skórnych, ale drugim i równie cennym źródłem wiedzy będzie internet. Informacji możemy szukać na wszelkich blogach poświęconym urodzie, filmikach na YouTube, forach i w komentarzach na stronie produktu, którego szukamy.

Stosując się do powyższych kroków i porad z pewnością uda wam się dobrać odpowiednie produkty kosmetyczne, które pozwolą wam cieszyć się efektami ich używania.

Źródło: medic-press.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here