Jak wybrać farbę do włosów?

0
2046
Jak wybrać farbę do włosów

Wybór farby do włosów nie jest łatwym zadaniem – w drogeriach można nieustannie trafić na interesujące nowości, gdyż producenci wciąż udoskonalają swoje produkty oraz proponują nowe odcienie. Jak wybrać odpowiednią? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.

Piękne, lśniące i zadbane włosy to marzenie każdej kobiety. Warto regularnie o nie dbać, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym kolorem. Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków poprawi ich kondycję, a dobra farba do koloryzacji zapewni piękną barwę na długo, bez ich osłabienia.

Jak jednak wybrać najlepszy preparat – czy stosować farby do włosów bez amoniaku, czy inne? Skorzystaj z naszych wskazówek. Zanim jednak zaczniesz przeglądać farby dostępne w sklepie, zapamiętaj, że planując zdecydowaną zmianę koloru w domu, należy robić to etapami, stopniowo. Jeśli jesteś brunetką, nie uzyskasz efektu blondynki po jednej koloryzacji – na pierwszy zabieg wybierz odcień zbliżony do naturalnego, a następnie stopniowo dobieraj coraz to jaśniejsze odcienie farby do włosów – bez amoniaku lub zawierające ten składnik.

Zawartość amoniaku

Przeglądając konkretne produkty, zwróć uwagę przede wszystkim na ich skład. Zawierają amoniak? To prawda, że skutecznie rozchyla łuski, dzięki czemu pigment może wniknąć do wnętrza włosa. To jednak nie wszystko – składnik ten podrażnia skórę, dlatego wielu producentów wycofuje się z jego stosowania i opracowują nowe formuły, produkując farby do włosów bez amoniaku. Zawierają zwykle inne składniki o łagodniejszym działaniu. Informację o jego zawartości lub braku znajdziesz na opakowaniu.

Skład preparatu pozwoli ci dowiedzieć się jeszcze innych cennych informacji na temat farb do włosów. Zwróć uwagę, czy preparat zawiera także odżywkę – nowoczesne kosmetyki często ją posiadają, ale jeśli nie, kup ją oddzielnie, bo znacznie wzmocni włosy i sprawi, że będą łatwiejsze w układaniu.

Odcień – nazwa i numer

Farby do włosów – bez amoniaku lub zawierające ten składnik – mają konkretną nazwę odcienia, a często dodatkowo również numer. Takie oznaczenia zdecydowanie pomagają dobrać pożądany kolor. Jeśli zwykle wykonujesz stylizację w profesjonalnym salonie, a w domu chcesz jedynie samodzielnie zlikwidować odrosty, znając numer odcienia będzie ci dużo łatwiej dobrać farbę.

Warto też pamiętać, że kolor z opakowania nigdy nie jest taki sam, jak ten, który prawdopodobnie uzyskasz. Barwa prezentowana na pudełkach, w rzeczywistości najczęściej jest ciemniejsza. Dlatego też, jeśli masz wątpliwości, który odcień wybrać, zdecydowanie sięgnij po ten ciemniejszy!

Zmianę koloru należy dobrze przemyśleć, aby nie osłabić ich kondycji. Przesuszone i łamliwe nie lubią ani częstych, ani drastycznych metamorfoz. Każde farbowanie lub dekoloryzacja negatywnie wpływa na kosmyki – przy braku odpowiedniej codziennej pielęgnacji mogą stracić blask i stać się szorstkie, łamliwe, matowe, bardzo podatne na uszkodzenia. Możesz też skłonić się ku farbom naturalnym czy farbowaniu włosów henną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here