Lampa do hybrydy

0
1967
Lampa do hybrydy

Manicure hybrydowy to już podstawowa usługa w każdym salonie kosmetycznym. Duża liczba kobiet również decyduje się na kupno własnej lampy i zestawu do samodzielnego wykonania paznokci hybrydowych. Nic w tym dziwnego. Przez wiele lat kobiety same malowały sobie paznokcie, a wykonując ten sam zabieg z użyciem lakierów hybrydowych jest o wiele prościej z racji tego iż lakier nie wyschnie nam na paznokci dopóki nie umieścimy dłoni w lampie UV. Pojawiają się więc pytania jaką lampę najlepiej kupić, jaki koszt musimy ponieść i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Nie jest to wcale takie trudne jak by nam się wydawało.

Lampa UV? Po co?

Pytanie, czy lampa UV do wykonania paznokci hybrydowych jest nam koniecznie potrzebna? Odpowiedź brzmi: TAK. Nie wykonamy manicure hybrydowego bez lampy, taka jest prawda. To właśnie dzięki niej paznokcie w kilkadziesiąt sekund są idealnie suche i trwałe. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno lampy, musimy odpowiedzieć sobie do jakiego celu ją potrzebujemy. Czy będziemy wykonywać tylko i wyłącznie manicure hybrydowy, czy może chce także spróbować swoich sił w stylizacji żelowej.

Od tego zależy jak mocne żarówki potrzebować będziemy do pracy. I oczywiście czy pracujemy w salonie kosmetycznym, czy używać będziemy ją sporadycznie do własnego użytku domowego. Jest to istotna informacja, ponieważ w salonie kosmetycznym przy większej ilości klientek i częstszym uruchamianiu lampy warto byłoby zainwestować więcej pieniędzy na solidniejszą lampę, która będzie nam służyć przez wiele lat.

Jaką moc żarówko wybrać?

Tak naprawdę najpierw warto zapoznać się z informacją, jakie opcje mamy do wyboru. Nie należy kupować lampy na chybił-trafił. Lampy UV posiadają żarówki o mocy 9W, 18W, 36W. Czym one się od siebie różnią? Bardzo proste je odróżnić. Jeśli zamierzamy pracować tylko i wyłącznie na lakierach hybrydowych, spokojnie wystarczy nam lampa o najniższej mocy.

Jednak jeśli będziemy utwardzać żel na paznokciu, musimy zainwestować w lampę o najmocniejszych żarówkach. Lampa o mocy 9W po prostu nie utwardzi nam żelu na paznokciu. Nie ma to żadnej różnicy tak naprawdę ile czasu będziemy trzymać rękę w lampie. Całą istotą poprawnego zabiegu stylizacją odgrywają w tym przypadku żarówki, a 9W będą na pewno za słabe i nie poradzą sobie z utwardzeniem żelu.

To w końcu, którą lampę wybrać?

Często jednak pomimo wiedzy, którą się posiada dalej nie wiadomo na jaką lampę się zdecydować. I również teraz odpowiedź jest prosta. Najlepiej wybrać lampę z najmocniejszymi żarówkami. To, że na dzień dzisiejszy nie wykonujemy paznokci żelowych nie oznacza, że za rok czy dwa tego nie będziemy robić. Najlepiej jest zainwestować w dobry sprzęt, by móc cieszyć się nim przez długi czas i przede wszystkim kupić sprzęt, który pozwoli nam się rozwijać i nie będzie nas ograniczał. Szybciej zmobilizujemy się do nauki stylizacji paznokci metodą żelową posiadając do tego odpowiedni sprzęt. Bo kto powiedział, że człowiek całe życie ma stać w miejscu.

Dodatkowo warto naszą pracę pozytywnie urozmaicić. Wzorów lamp jest mnóstwo. Dobrze byłoby wybrać, również pod kątem wizualnym. Lampa oczywiście ma służyć praktycznie. Ale o ile przyjemniej pracuje się na sprzęcie, który dodatkowo wizualnie bardzo nam się podoba. Od razu praca staje się przyjemniejsza i dużo łatwiej zabrać się do pracy.

Źródło: http://puls-medycyna.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here