Jak zmniejszyć wydatki na tusze do drukarki?

0
1373
Jak zmniejszyć wydatki na tusze do drukarki

Drukarka jest niezwykle przydatnym urządzeniem. Ułatwia pracę, naukę, a także wiele innych codziennych aktywności. Wkłady barwiące są jednak dość drogie. Czy wiesz, że wcale nie musisz za nie aż tyle płacić? Podpowiadamy, jak kupować tusze do drukarki w przystępniejszych cenach!

Papier ma nadal wielu zwolenników. Lubisz drukować sobie listy zakupów, ciekawe przepisy czy interesujące artykuły? A może studiujesz lub pracujesz w domu? Własna drukarka jest bardzo wygodna, ale też kosztowna. Przy większym nakładzie można wydawać na jej utrzymanie kilkaset złotych rocznie. Istnieją jednak sposoby, by nieco zaoszczędzić. Dowiedz się, jak zmniejszyć wydatki na tusze do drukarki!

Tanie tusze – promocje, rabaty i ceny hurtowe

Pierwszym sposobem na zmniejszenie wydatków na tusze do drukarki jest kupowanie ich w chwili, gdy są na promocji. Sklepy sieciowe prowadzą własne strony, a często też drukują gazetki, w których z wyprzedzeniem ogłaszają rabaty i wyprzedaże. Kupując kilka sztuk przecenionych kartridżów na zapas można sporo zaoszczędzić. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że takie rabaty są dość rzadkie. Nie każdego stać też na to, by za jednym zamachem kupić kilka sztuk drogich wkładów, które kosztują od 50 do nawet 200 zł.

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów poligraficznych i oferuje je w cenie hurtowej. Zwykle są one w takich miejscach od kilku do kilkudziesięciu złotych tańsze niż w sprzedaży regularnej. W ten sposób można nieco zaoszczędzić na zakupie tuszów. Takie punkty nie są jednak powszechne, więc można mieć kłopot ze znalezieniem takiego sklepu.

Zamienniki tuszów do drukarki

Zdecydowanie najlepszym sposobem na oszczędność jest kupowanie tzw. zamienników tuszów do drukarki. Są zazwyczaj o wiele bardziej wydajne, a przy tym gwarantują dobrą jakość nadruku. Idealnie pasują do konkretnych modeli urządzeń. W praktyce różnią się jedynie opakowaniem i ceną. Takie tusze są bowiem nawet kilkukrotnie tańsze niż te sprzedawane w sklepach sieciowych! Coraz więcej firm zajmujących się ich wytwarzaniem zwraca też uwagę na ekologię, więc są bezpieczne dla środowiska.

Powodem dla których kartridże są tak drogie, jest m.in. marża oraz branding. Ich prawdziwa wartość jest o wiele niższa. Producenci drukarek uporczywie przekonują do kupowania ich artykułów, ponieważ chcą utrzymać klientów. Zakup sprzętu gwarantuje im regularny przychód, pochodzący z materiałów eksploatacyjnych.

Nie ma sensu przepłacać, gdy można dostać dokładnie ten sam produkt za mniej! W ten sposób drukowanie w domu staje się o wiele bardziej opłacalne, a nawet tańsze, niż w punkcie ksero. Większe wkłady sprawiają również, że rzadziej trzeba wymieniać kartridże, co niewątpliwie jest wygodne.

Skąd zamawiać tusze do drukarki w dobrych cenach?

W Internecie można znaleźć niemalże wszystko. Bez problemu można też zamówić tusze do drukarki w niezwykle korzystnych cenach! By jednak mieć pewność, że będą to artykuły dobrej jakości, najrozsądniej jest zamawiać je ze sprawdzonych sklepów. Na ten moment działa kilka dobrych serwisów, jak np. www.tonerpartner.pl.

Znalezienie odpowiednich tuszów nie jest trudne nawet dla osób, które niespecjalnie znają się na technologii. Intuicyjne wyszukiwarki oraz konsultanci telefoniczni i online pomagają odszukać właściwe wkłady do drukarki. Wystarczy kilka minut, by zamówić niezbędne produkty. Mogą być dostarczone do domu nawet następnego dnia! Dodatkowe promocje, darmowa wysyłka oraz inne udogodnienia dodatkowo zachęcają do zakupów. To niezwykle prosty i wygodny sposób na oszczędzanie.

Tusze do drukarek wcale nie muszą być drogie. Okazuje się nawet, że drukowanie w domu może być tańsze, niż korzystanie z punktów ksero! Nie kupuj wkładów w sklepach sieciowych, ponieważ wtedy sporo za nie przepłacasz. Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić, zamawiając wysokiej jakości wkłady zamienne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here