Jakie kosmetyki na wągry są naprawdę skuteczne? Podpowiadamy!

0
307
kosmetyki na wągry

Zaskórniki to jedne z najbardziej uporczywych i denerwujących problemów skórnych, z którymi borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiele osób chciałoby dowiedzieć się, czy istnieje skuteczny sposób na wągry. Łatwo zniechęcić się po zużyciu kolejnego produktu, który docelowo miał zmniejszyć widoczność zaskórników, a ostatecznie nie zrobił z nimi nic. Na szczęście na rynku mamy nieco więcej możliwości do walczenia z wągrami niż używanie po raz setny kolejnego nowego peelingu. Dowiedz się jakie kosmetyki na wągry naprawdę mogą Ci pomóc.

Sposoby na wągry – po pierwsze, dowiedz się skąd się biorą zaskórniki

Aby móc skutecznie walczyć z niedoskonałościami na cerze, warto najpierw dowiedzieć się, jaka jest ich geneza i czym one tak naprawdę są. Dzięki temu będziemy mogli dobrać odpowiednią kurację mającą na celu ich usunięcie. Wągry najczęściej pojawiają się u posiadaczy cery tłustej bądź mieszanej. To dlatego, że w takim wypadku produkowane są spore ilości sebum, które wraz ze złuszczającym naskórkiem łączą się w grupy i zatykają ujścia mieszków włosowo-łojowych.

Gdy zaskórnik jest otwarty, to ujrzymy go w postaci czarnej kropki. Gdy zamknięty, będzie kulką podskórną. Taki widok sprawia, że czujemy sporą potrzebę, aby sięgnąć po jak najsilniejszy peeling do twarzy, który rozprawi się z naszym problemem. To jednak błędne myślenie a kosmetyki na wągry powinny zostać przez nas dobrane w nieco bardziej przemyślany sposób.

Kosmetyki na wągry – na jakie składniki się zdecydować?

Przede wszystkim, zamiast zwracać uwagę na formę danego produktu, powinniśmy przyjrzeć się jego składowi. Niektóre półprodukty mogą być szczególnie skuteczne w walce z zaskórnikami. Należy do nich przede wszystkim siarka, która zyskuje na popularności, jeśli chodzi o walkę z tak uciążliwymi niedoskonałościami. Wykazuje ona działanie przeciwbakteryjne, złuszczające, przeciwgrzybicze.

Jak się okazuje, szukając idealnego sposobu na wągry, nie jest konieczne sięganie po mocne peelingi mechaniczne. W wielu przypadkach jest to wręcz odradzane. Kluczem do sukcesu okazuje się odpowiedni i zrównoważony skład, a nie silne złuszczanie naskórka i wysuszanie skóry. Takie działanie może zadziałać na twarz bardzo niekorzystnie, zmuszając ją do obrony i produkowania jeszcze większej ilości sebum.

Jakie produkty do walki z niedoskonałościami wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na walkę z zaskórnikami za pomocą siarki, która oprócz wskazanych powyżej właściwości, potrafi także wpłynąć na zmniejszenie pracy gruczołów łojowych, to zdecydować możemy się na kilka rodzajów kosmetyków. Nasza pielęgnacja twarzy zawsze powinna opierać się na kilku krokach. Pierwszym z nich oczywiście będzie dogłębne i dokładne oczyszczenie twarzy za pomocą kosmetyków na wągry. Godnym polecenia produktem jest żel do mycia twarzy z wodą siarczkową w składzie. Oczyści on naszą skórę z nadmiaru sebum oraz pomoże odblokować i zwęzić pory.

Kolejnym produktem, o którym nie należy zapominać podczas szukania skutecznego sposobu na wągry, jest kosmetyk wygładzający. Zazwyczaj będzie to maska to twarzy. Tej nie powinno się używać częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Szczególnie gdy w jej składzie znajduje się siarka. Na koniec nie powinniśmy zapominać o nawilżeniu naszej skóry. Walka z wągrami to nie tylko oczyszczanie, ale i dbanie o harmonię, która sprawia, że skóra nie będzie prowokowana do produkcji nadmiernej ilości sebum. W tym celu warto wyposażyć się w lekki krem, który nie przejawia skłonności do zapychania. Co ciekawe on również może posiadać w składzie wodę siarczkową, która wspomoże całą kurację przeciwzaskórnikową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here