Trening w klubie fitness w Poznaniu – najmodniejsze rodzaje treningów

0
1186
Trening w klubie fitness w Poznaniu – najmodniejsze rodzaje treningów

Oferta klubów fitness w Poznaniu rozwija się z każdym rokiem. Przybywa nie tylko miejsc, w których można uprawiać różnego typu ćwiczenia, ale również oferta treningów poszerza się i różnicuje. W ostatnim czasie na popularności zyskują przede wszystkim dwa rodzaje zajęć – te dedykowane dla zdrowego kręgosłupa oraz te łączące w sobie trening siłowy z modelowaniem sylwetki. Nie powinno to dziwić – Poznań to miasto o olbrzymiej powierzchni biurowej (jednej z największych w kraju), w którym coraz częściej dominuje niezdrowy tryb życia – polegający między innymi na pracy siedzącej. Poniżej podpowiadamy – na jakie zajęcia warto się wybrać w Poznaniu, by zadbać o swój kręgosłup oraz sylwetkę.

Pilates w Poznaniu – dla kogo jest dedykowany?

Pilates to niezwykle chętnie podejmowany rodzaj treningu, cieszący się popularnością wśród osób w rozmaitym wieku. Pilates łączy w sobie elementy treningu rozciągającego i wzmacniającego. Idealnie nadaje się dla osób, które narzekają na bóle w plecach, powstające z powodu siedzącego trybu życia. Ćwicząc pilates, wzmacniamy mięśnie otaczające kręgosłup oraz uelastyczniamy nasze ciało. W rezultacie, w codziennym funkcjonowaniu będzie nam po prostu „wygodniej” w swojej własnej skórze. Przede wszystkim jednak – są to zajęcia dość spokojne, o relaksacyjnej atmosferze, dedykowane dla osób, które nie przepadają za treningami siłowymi.

Joga w Poznaniu – dla zdrowego kręgosłupa!

Nie mniej skuteczny jest trening jogi. Również on dedykowany jest dla osób z bólami w plecach oraz pracujących w niewygodnych lub niezdrowych pozycjach. Joga wzorowana jest na starożytnym systemie ćwiczeń indyjskich, którego zadaniem jest m.in. odblokowanie spięć powstających w naszym organizmie. Po treningu jogi jesteśmy rozluźnieni, nasze krążenie poprawia się, a tkanki mięśniowe otaczające kręgosłup zostają wzmocnione. Jogę polecamy szczególnie osobom, które mają stwierdzone problemy z kręgosłupem – skoliozę lub inne wady. Trening jogi zadziała jak balsam na bolące plecki.

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup w Poznaniu

Niestety, ale u wielu osób wraz z upływem czasu kręgosłup po prostu „wysiada”. Dochodzić może do najróżniejszych problemów – wypadające dyski, nadwyrężenia, wady postawy. By sobie z nimi radzić, warto wybrać się na specjalistyczne ćwiczenia, których zadaniem jest stabilizacja gorsetu mięśniowego otaczającego kręgosłup. Najlepiej – wybrać się na zajęcia prowadzone przez specjalistów fizjoterapeutów, którzy pomogą nam dobrać zestaw ćwiczeń dedykowany do naszego problemu.

Trening EMS Poznań

Trening EMS dedykowany jest dla osób pragnących popracować nad własną sylwetką oraz zwiększyć masę mięśniową. Jest to trening nowoczesny, w czasie którego korzysta się z dobrodziejstw najnowszej technologii – aparatury wysyłającej elektroimpulsy. Jej zadaniem jest wspomaganie pracy naszych mięśni oraz aktywowanie tkanek mięśniowych ukrytych głęboko pod skórą. Jak wskazują specjaliści, trening EMS to najskuteczniejszy rodzaj treningu siłowego – z pewnością fakt ten przyczynił się do jego niezwykłej popularności. Zaledwie 30 minut treningu przynosi efekty porównywalne do 2-3 godzin poświęconych zwykłemu treningowi siłowemu na siłowni. Dlatego, trening EMS to wybór osób, które pragną uzyskać wyraźne i zadowalające efekty w krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here