Kilka sposobów na skuteczne oczyszczenie twarzy!

0
415
Kilka sposobów na skuteczne oczyszczenie twarzy

Niewłaściwa pielęgnacja ma niebagatelny wpływ na stan naszej skóry. Może prowadzić do powstawania niedoskonałości, zaskórników i stanów zapalnych. Z tego powodu, tak istotny jest dobór preparatów, które będą dopasowane do jej potrzeb. Podstawą pielęgnacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn powinno być oczyszczanie twarzy. W jaki sposób należy je wykonywać i w jakie preparaty warto zainwestować? Podpowiadamy. 

Oczyszczanie twarzy krok pierwszy: demakijaż

Wszystkie kobiety, które na co dzień stosują różnego rodzaju kosmetyki do makijażu, takie jak podkłady, pudry, róże, bronzery itp., powinny w pierwszym etapie wykonywania oczyszczania twarzy, przeprowadzić demakijaż. W tym celu można użyć specjalnych, nasączonych chusteczek do demakijażu, płynów lub mleczek do demakijażu, bądź płynu micelarnego. Ten ostatni preparat cieszy się obecnie dużą popularnością, ponieważ jego formuła jest niezwykle skuteczna w usuwaniu nawet wodoodpornego make-upu. Należy pamiętać, że makijaż należy zmywać do momentu, kiedy płatek kosmetyczny nasączony preparatem do demakijażu po przetarciu skóry będzie czysty. 

Oczyszczanie twarzy krok drugi: kosmetyk do mycia

Wiele kobiet popełnia błąd, jakim jest stosowanie do oczyszczania skóry jedynie płynu micelarnego. Należy pamiętać, że najskuteczniejszą metodą mycia twarzy jest tak zwane oczyszczanie dwuetapowe, w którym w pierwszym koku stosujemy mleczko do demakijażu lub płyn micelarny. W drugim z kolei kosmetyki do oczyszczania twarzy, takie jak żele, pianki czy emulsje. Obecnie na rynku znajdziemy wiele takich preparatów, które różnią się między sobą składem. Podczas wyboru konkretnego produktu, warto więc zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry i postawić na kosmetyk, który jej nie podrażni i nie obciąży, lecz dobrze zmyje wszelkie pozostałości sebum czy zanieczyszczeń i przygotuje naszą cerę do dalszej pielęgnacji. 

Jak często wykonywać oczyszczanie twarzy?

Na twarzy każdego dnia osadzają się szkodliwe drobnoustroje, kurz i zanieczyszczenia, które wpływają na stan naszej cery. Dlatego, aby o nią zadbać i zminimalizować ryzyko powstawania niedoskonałości, powinniśmy sięgać po kosmetyki do oczyszczania twarzy minimum 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Tak, aby przygotować skórę do dalszej pielęgnacji z wykorzystaniem takich preparatów, jak tonik, krem do twarzy, pod oczy czy z filtrem. Rano, aby pozbyć się sebum i potu, a jednocześnie przygotować skórę do makijażu, wystarczy, że użyjemy pianki, żelu lub emulsji myjącej. Wieczorem jednak warto postawić na dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here