Klinika medycyny estetycznej, domowe zabiegi oraz ćwiczenia – dowiedz się, jak przygotować ciało i skórę na wakacje!

0
101
jak przygotować ciało i skórę na wakacje

Gdy za oknem panuje wiosenna atmosfera i słońce świeci już nie tylko mocniej, ale i dłużej, coraz więcej osób zaczyna marzyć o wakacjach. Wysoka temperatura wiąże się z większym odsłonięciem ciała. Dlatego odpowiednio wcześniej warto zadbać o przygotowanie skóry, aby mogła zdrowo prezentować się na plaży czy nad basenem. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o wygląd ciała, zanim nadejdzie lato!

Zdrowa dieta do podstawa

Pierwszą zmianą, którą warto wprowadzić, niezależnie od pory roku, jest zdrowa dieta. Wiosna to czas, gdy pojawia się coraz więcej świeżych i pełnych smaku warzyw i owoców, będących źródłem witamin i minerałów.

Oprócz tego nie można też zapominać o regularnym piciu wody, od której warto rozpoczynać każdy dzień – średnio powinno to być od 1,5 do 2 litrów dziennie dla dorosłego człowieka. Odpowiednie nawodnienie wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie, lecz także metabolizm oraz wygląd ciała, które staje się smuklejsze oraz bardziej jędrne.

Z diety dobrze jest wyeliminować zbędny cholesterol zawarty np. w maśle czy tłustych serach, a także cukry i sztuczne barwniki, które znaleźć można nie tylko w słodyczach, lecz także kolorowych i gazowanych napojach.

Domowe zabiegi na twarz i ciało

Aby poprawić wygląd skóry, warto też wprowadzić regularną pielęgnację. W tym celu dobrze jest wyposażyć się w kosmetyki takie jak peeling do ciała oraz krem po kąpieli. Natomiast w celu zadbania o cerę należy nabyć przede wszystkim dobrej jakości krem SPF, który ochroni ją przed szkodliwym działaniem światła słonecznego oraz ekranów.

Oprócz regularnych peelingów oraz oczyszczania twarzy, poleca się również wykonywanie prostego masażu, dzięki któremu wyostrzą się jej rysy. Najlepszym narzędziem do jego wykonywania pozostaje kamień gua-sha, ale najprostsze zabiegi można też wykonać przy pomocy dłoni.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna a zdrowa i jędrna skóra ciała

Domowe zabiegi mogą być skuteczne, ale często wymagają dodatkowego wsparcia. W okresie wakacyjnym coraz więcej osób myśli też o swoich kompleksach – rozstępach, zmarszczkach czy obwisłej skórze. Większości z nich można się pozbyć dzięki zabiegom, które oferuje klinika medycyny estetycznej.

Z wykorzystaniem nowoczesnych, bezinwazyjnych metod, takich jak laseroterapia czy mezoterapia bezigłowa, można na powrót uzyskać zdrową i jędrną skórę. Zabiegi te pomagają nie tylko w pozbyciu się zmarszczek, lecz także znamion, rozstępów i blizn. Sprawdź ofertę pobliskiej, profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej (np. łódzką https://klinikatazbir.pl/) i nie zwlekaj z umówieniem się na pierwszą konsultację!

Wysiłek fizyczny dla każdego

Jeśli zależy Ci na tym, aby nie tylko wyglądać, ale też czuć się zdrowo, warto wprowadzić do swojego życia regularny wysiłek fizyczny.

Nie muszą to być wymagające ćwiczenia – bardzo ważne są najprostsze czynności, które wprowadzają ciało w ruch. Wszystko – od spacerów, przez jazdę na rolkach i na rowerze, po bieganie – pozwala budować masę mięśniową i wzmacniać organizm od środka. A jak wiadomo – w zdrowym ciele zdrowy duch!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here