Kosmetyki a wiek

0
2708
Kosmetyki a wiek

Czy używanie kosmetyków jest powinno być zależne od wieku? Czy mając piętnaście lat można używać to samo, co używa starsza o dziesięć lat siostra? Każda z nas będąc małą dziewczynką podkradała kosmetyki starszym osobom. A to tusz do rzęs od mamy, szminka od siostry, czy róż od babci. Każda z nas chciała być kobietą i poczuć się doroślej. Kto tak nie robił? Wiek dziecięcy pisze się swoimi prawami.

Jednak jak to jest naprawdę z używaniem kosmetyków nieprzeznaczonych do odpowiedniego wieku? Czy każdy wiek ma swoje przypisane produkty i nie można używać innych? W jakich latach używać danych kosmetyków? Jak szybko zacząć używać kosmetyków? Możemy wyróżnić kilka rodzajów cery, przy czym każdy z nich powinien używać innych kosmetyków.

Zacznijmy od skóry młodej, czyli nastolatkowie. Kosmetyki dla nastolatków będą różne w zależności od problemów, z jakimi się zmaga cera. Zanim wejdzie się w okres dojrzewania, skóra jest najczęściej gładka i miękka. Nie wymaga ona specjalnego traktowania, warto ją nawilżać, lecz nie przeciążać. Jednak gdy nastolatkowie wchodzą w okres dojrzewania, hormony szaleją i pojawia się trądzik młodzieńczy. Skóra z takimi problemami wymaga już większej troski i opieki. Podstawą w pielęgnacji cery problematycznej jest stosowanie odpowiednich, przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Powinny one mieć działanie antybakteryjne i osuszające. Można stosować różnego rodzaju żele do mycia, oraz peelingi. Ważne jest też nawilżanie. Problematyczna skóra nie powinna być obciążana kosmetykami do makijażu, ponieważ może to pogorszyć problem. Jednak większość nastolatków, którzy zmagają się z takim problemem, wstydzą się go, i chcą go ukryć właśnie pod makijażem. Najczęściej używają mocno kryjącego podkładu, który jeszcze bardziej zapycha pory i powoduje niedoskonałości. W taki sposób błędne koło się zamyka. Gdy już koniecznie chce się wykonać makijaż, nie powinno zapominać się o dokładnym demakijażu. Jest on koniecznością, ponieważ pod podkładem przez noc rozmnożą się bakterie, które spowodują jeszcze większe skórne problemy.

Kolejną grupą osób, która powinna posiadać odrębne kosmetyki, są osoby dorosłe. Ich skóra najczęściej nie sprawia większych problemów. Czasem na ich cerze są jakieś pozostałości po trądziku, czy blizny. Na skórze mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne, które zaprzątają głowę. Warto wtedy sięgać po mocno nawilżające kremy. Nie można zapominać o ochronie przeciw promieniom słonecznym, ponieważ to one powodują szybsze starzenie się skóry. Można na noc zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe, które zlikwidują malutkie zmarszczki, oraz spowodują mniejsze ich powstawanie. Aby pozbyć się śladów po trądziku, warto udać się do gabinetu kosmetycznego, i zasięgnąć porady specjalistów. Takie problemy bardzo trudno usunąć samemu, a czasem można narobić sobie większych problemów.

Pielęgnacja cery dojrzałej znacznie różni się od pozostałych typów. Większość ludzi chce pozbyć się zmarszczek, albo chociaż zredukować ich widoczność. W takim wieku zmarszczki mimiczne są już dość dobrze utrwalone, skóra utraciła jędrność i opada w dół. Diametralna zmiana jest możliwa tylko w gabinetach kosmetycznych oraz w podczas zabiegów medycyny estetycznej. Żaden krem, nie zrobi z twarzy siedemdziesięciolatka, trzydziestolatka. Więc jakie kosmetyki stosować i co zrobić, aby choć trochę poprawić wygląd cery dojrzałej i starzejącej się? Tutaj trzeba wyciągnąć ciężkie działa. Po pierwsze trzeba unikać i chronić się przed słońcem. Jego wpływ sprawi, że skóra będzie się szybciej starzeć, a nawet pojawią się przebarwienia. Po drugie taką skórę trzeba dobrze nawilżać. Dobrze mogą wpłynąć też regularne masaże twarzy, które sprawią, że będzie ona lepiej ukrwiona oraz elastyczniejsza. Taką skórę też trzeba zaakceptować i pogodzić się z tym, że będzie ona wyglądać inaczej i nie da się wrócić do czasów młodości.

Jak widać, skóra w każdym wieku wymaga innej pielęgnacji i opieki. Każdy wiek, ma też swoje minusy i w każdym wieku można mieć ze skórą problemy. Ważne jest tylko, aby obserwować to, jak się zmienia, i w porę reagować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here