Zabieg botoksem – co warto o nim wiedzieć?

0
2822
Zabieg botoksem

Wszyscy słyszeliśmy o zabiegu botoksem, ale czy tak naprawdę wiemy czym on właściwie jest? W pogoni za pięknem oraz młodym wyglądem coraz większa liczba pań, jak i panów decyduje się na zabiegi upiększające z wykorzystaniem botoksu. Najczęściej jest on wstrzykiwany pod skórę, który ma za zadanie wygładzić wgłębienia w skórze jak zmarszczki, które wraz z upływem lat pojawiają się na naszej twarzy. Decydując się na zabieg dermatologiczny z wykorzystaniem właśnie tej substancji warto najpierw dowiedzieć się o niej paru istotnych rzeczy. Czy jest bezpieczny? Jak działa? O tym dowiecie się już w poniższym artykule.

Czym jest substancja popularnie zwana botoksem?

Botoks to popularna nazwa toksyny botulinowej, którą bardzo często wykorzystuje się w medycynie estetycznej oraz dermatologii. Pomimo, że substancja ta po spożyciu jest trująca po wprowadzeniu jej pod skórę nie wpływa ona negatywnie na nasze mięśnie oraz tkanki. Naturalnie występuje jako substancja pod nazwą jadu kiełbasianego w głęboko mrożonych produktach, która może doprowadzić do poważnych zaburzeń neurologicznych oraz śmierci.

Jak botoks działa po wprowadzeniu go pod skórę?

Toksyna botulinowa to świetny sposób na pozbycie się pierwszych oznak starzenia. Nie wypełnia on wolnych luk w tkankach, jak to działa w przypadku kwasu hialuronowego, ale wysyła sygnały do skurczonych mięśni twarzy. Zmarszczki to zatem efekt nadmiernej pracy mięśni twarzy, zatem kurze łapki czy też zmarszczki na czole to nic innego jak spięte mięśnie oraz tkanki. Botoks po wprowadzeniu w miejsca zmarszczek powoduje zablokowanie przepływu impulsów nerwowych, tak naprawdę paraliżując mięśnie pod naszą skórą. Efektem jest rozluźnienie pospinanych i zbitych mięśni, a za tym idąc uzyskujemy wyrównanie oraz zniwelowanie wgłębień.

Na jakie zabiegi można zapisać się w większości gabinetach medycyny estetycznej z użyciem botoksu?

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu na twarzy, lekarz specjalista powinien wykonać dokładny wywiad z pacjentem, który chciałby wykonać na twarzy nieinwazyjny zabieg. Po sprawdzeniu i ocenieniu stanu zdrowia pacjenta lekarz dermatolog może wykonać kilka zabiegów przy użyciu toksyny botulinowej. W ofercie znajdziemy zmniejszenie zmarszczek na czole, zlikwidowanie kurzych łapek, zmarszczek na dolnej powiece oka oraz nad górną wargą. Poza tym często dzięki tej substancji można zmniejszyć opadające kąciki ust lub całkowicie je zniwelować.

Jak długo botoks działa pod naszą skórą?

Czy wstrzyknięcie określonej ilości botoksu oznacza, że nasze zmarszczki na zawsze zostawią naszą skórę w spokoju? Niestety nie. Jednak efekt utrzymuje się dość długo, bo aż od 6 do 10 miesięcy. Jest to spowodowane między innymi tym, że toksyna botulinowa po prostu z czasem traci swoje działanie, aż całkowicie traci swój efekt. Z tego względu jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać młodzieńczy wygląd twarzy należy powtarzać zabieg botoksem średnio co pół roku.

Gdzie prócz medycyny estetycznej wykorzystuje się toksynę botulinową?

Botoks jak większość myśli nie jest wykorzystywany jedynie w zabiegach upiększających. Z początku był on wykorzystywany całkowicie do innych celów, mianowicie między innymi w neurologii oraz okulistyce. Jak wiemy już, botoks czyli inaczej toksyna botulinowa świetnie usuwa napięcie mięśni i z tego względu jest ona wykorzystywana w chorobie na porażenie mózgowe. Prócz tego często można spotkać się z wykorzystaniem botoksu przy udarach mózgu. Okulistyka natomiast wykorzystuje toksynę botulinową do leczenia zeza oraz do poprawy stanu oczu.

Czy warto kupować kosmetyki z toksyną botulinową?

Wiele kosmetyków jak kremy do twarzy oferują działanie niczym te, zaraz po wstrzyknięciu botoksu pod skórę. Jednak jest to niemożliwe, a efekt nawet w najmniejszej mierze nie przypomina tego zaraz po wyjściu z zabiegu medycyny estetycznej. Jeśli zatem poważnie zastanawiamy się nad polepszeniem estetyki naszej twarzy oraz gdy nasze zmarszczki wprawiają nas w kompleksy, polecamy zastanowić się nad zabiegiem przeprowadzonym przez lekarza specjalistę w sprawdzonym gabinecie.

Jeśli chciałbyś wykonać zabieg Botoksu w Szczecinie, odwiedź Klinikę Esteticon. Szczegóły na temat zabiegu znajdziesz na stronie: https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/botoks

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki a wiek
Następny artykułStylizowanie brwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here