Jeśli należysz do osób, które innym mogą jedynie pozazdrościć pięknego, promiennego i przede wszystkim zdrowego uśmiechu, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Już nie musisz wstydzić się braków w uzębieniu i ze smutkiem wspominać tych wszystkich sytuacji, w których należało się szeroko uśmiechnąć, a Ty tego nie zrobiłeś. Dzięki dzisiejszemu postępowi medycyny, z łatwością można sobie poradzić z brakami w uzębieniu oraz chorobami zębów. Wszystko dzięki implantom zębowym. Dowiedz się, co mówią specjaliści o tym zabiegu i dlaczego warto się na niego zdecydować jak najszybciej!
O czym mowa?
Implanty zębowe, to ciała obce wprowadzone do jamy obcej, które z powodzeniem zastępują braki w uzębieniu pacjentów. Implant zębowy może być wykonany z różnych materiałów, na przykład tytanu i może mieć różne wielkości, w zależności od umiejscowienia. Najczęściej jednak wszczepiane implanty są możliwie najbardziej zbliżone do naturalnego uzębienia.
Istnieje wiele różnych rodzajów implantów zębowych. Wybór odpowiedniego implantu zawsze następuje po szczegółowej konsultacji z lekarzem specjalistą. Wyróżnia się przykładowo implanty tytanowe oraz implanty cyrkonowe. Cena implantu jest głównie uzależniona od materiału z którego jest on wykonany. W każdym przypadku, decyzja o wszczepieniu implantu znacząco podniesie komfort codziennego funkcjonowania pacjenta z brakami w naturalnym uzębieniu.
Implanty zębowe – możliwe powikłania
Mimo, iż implanty zębowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a ich wszczepienie jest całkowicie bezbolesne i odbywa się w znieczuleniu, mogą zdarzyć się pewne powikłania. Tak, jak może mieć to miejsce w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego. Warto posiadać odpowiednią wiedzę i być przygotowanym na każdą okoliczność.
Każdy implant stomatologiczny, niezależnie od tego jak drogi i z jak dobrych komponentów wykonany, jest ciałem obcym w organizmie i zawsze należy się liczyć z ryzykiem jego odrzucenia. Jeśli wybierzemy zaufanego lekarza specjalistę lub znaną klinikę z odpowiednią renomą, ryzyko odrzucenia implantów zębowych bardzo mocno spada.
Najczęściej, najbardziej nieprzyjemnym skutkiem zabiegu wszczepienia implantów zębowych jest uczucie dyskomfortu i lekka opuchlizna, po zaniku znieczulenia. Zazwyczaj jednak, pacjentom podaje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, co znacząco zmniejsza dyskomfort.
Bardzo rzadko zdarza się, że po zabiegu implantacji występują dodatkowe, niepożądane powikłania takie jak gorączka, osłabienie organizmu czy ból gardła. W każdym przypadku zaobserwowania niepożądanych efektów zabiegu, należy od razu zgłosić się do lekarza specjalisty, który wykonał zabieg.
Aby dowiedzieć się więcej na temat implantologii stomatologicznej, a w szczególności implantów zębowych, zgłoś się do zespołu specjalistów z chirurgiatwarzy.pl. Doradzą oni jaki zabieg sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, wybiorą najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie i przy okazji rozwieją ewentualne wątpliwości i obawy dotyczące całej procedury. Nie odkładaj swojego pięknego, zdrowego uśmiechu na później! Niech wszyscy zazdroszczą Ci Twojego szczęścia!