Lasery kosmetyczne – niezastąpione w trosce o piękno skóry

0
1383

Lasery kosmetyczne to zaawansowane technologicznie urządzenia, wykorzystywane w profesjonalnych salonach piękności. W ciągu ostatniej dekady ich popularność znacząco wzrosła. Nie powinno to dziwić – gdyż oferują niesamowite możliwości w oddziaływaniu na wygląd skóry. Poniżej podpowiadamy kiedy warto zdecydować się na terapię laserową oraz na czym polega jego działanie.

Lasery kosmetyczne – co można za ich pomocą poprawić?

Lasery wykorzystywany są między innymi w redukcji tkanki tłuszczowej, na której nadmiar narzeka wiele kobiet w różnym wieku. Są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od stosowanej wcześniej liposukcji. Działanie lasera polega na wprowadzaniu w obręb tkanki kaniuli ze światłowodem. Emituje on wiązki laserowe o różnej częstotliwości. W rezultacie, tkanka tłuszczowa zmienia nieco swoją postać – zaczyna się rozpuszczać i zostaje zassana. Dzięki tem, włókna kolagenowe przywracają właściwe napięcie skórze – co z pewnością zauważamy już po zbiegu. Często „laserowe odchudzanie” łączy się z innymi zabiegami liftingującymi skórę.

Jak wskazują specjaliści, jednorazowa wizyta w salonie może pomóc nam pozbyć się na 2 lub 3 litrów tłuszczu. Dzięki temu, skóra staje się jędrna, a nasza sylwetka odzyskuje wyjściowy, jędrny kształt. Warto podkreślić fakt, że to właśnie nadmierna tkanka tłuszczowa odpowiada często za utratę kształtu talii lub zaburzone kontury twarzy.

Mniej inwazyjnym zabiegiem jest „zimny laser” – polegający na emitowaniu promieniowania poprzez przyłożenie lasera do powierzchni skóry. Zabieg ten nie wymaga ingerencji w strukturę skóry, przez co jest on mniej obciążający dla całego organizmu. W jego trakcie laser przykładany jest do poszczególnych części organizmu. W ten sposób tkanka tłuszczowa ulega znacznemu obkurczeniu, co wywołuje podobne efekty co zabieg opisany wcześniej.

Ponadto, lasery wykorzystuje się do oddziaływania na powierzchnię skóry, w walce z różnymi jej defektami. Za pomocą laserów możemy pozbywać się przebarwień, zamykać naczynka krwionośne, a nawet – pozbywać się niechcianych tatuaży i wybielać zęby. Szczególnie popularne są jednak te zabiegi, które uruchamiają mechanizmy regeneracyjne w skórze – stymulują przebudowę włókien kolagenowych, przyspieszają procesy gojenia oraz redukują objawy starości.

Lasery w salonach kosmetycznych – rodzaje

Wśród wykorzystywanych urządzeń znajduje się kilka najpopularniejszych typów. Przede wszystkim znajdziemy laser diodowy, w którego konstrukcji wykorzystano diodę jako źródło emitujące światło. Emitowane przez niego fale świetlne precyzyjnie trafią do wybranych partii skóry, odpowiednio na nie oddziałując. Zaletą tego urządzenia jest fakt, że nie uszkadza tkanek sąsiednich. Z laserami takimi, przeznaczonymi do wykorzystania w specjalistycznych gabinetach, zapoznasz się pod adresem: https://mar-kos.pl/pl/195-lasery-kosmetyczne.

Wykorzystuje się także laser argonowy, w którym źródłem emitującym fale świetlne jest gaz. Wykorzystuje się je między innymi w leczeniu przebarwień na skórze i innych zmian naczyniowych.

Warto też wspomnieć o laserach aleksandrytowym oraz rubinowym. Pierwszy z nich wykorzystywany jest w zamykaniu naczynek krwionośnych oraz epilacji. Laser rubinowy służy natomiast w usuwaniu niepotrzebnego owłosienia, zwłaszcza w powierzchni twarzy i miejsc intymnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here