Czym charakteryzuje się system treningowy EMS?

0
1400
ems

Trening EMS to nowość na polskim rynku. Okazuje się jednak, że ta metoda jest już od dawna stosowana przez profesjonalnych sportowców oraz fizjoterapeutów. Trening oparty na elektrostymulacji mięśni to prosty sposób na osiągnięcie zamierzonych efektów w krótkim czasie. Zastanawiasz się, na czym polega ta metoda treningowa? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji na temat EMS.

Czym jest EMS?

Skrót EMS oznacza electrical muscle stimulation. Jak sama nazwa wskazuje, metoda polega na dostarczaniu impulsów elektrycznych do mięśni. Częstotliwość i intensywność sygnału elektrycznego ma naśladować sygnały wysyłane przez nasz układ nerwowy. To sprawia, że w  mięśniach wywoływane są dodatkowe skurcze. W połączeniu z aktywnością fizyczną prowadzi to do zwiększenia efektywności treningu. Ponadto elektrostymulacja poprawia ukrwienie tkanek, zwiększa tempo przemian metabolicznych oraz pozwala spalić większą liczbę kalorii.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, metoda EMS jest również stosowana w rehabilitacji. Skutecznie zapobiega atrofii mięśni i pomaga w leczeniu przewlekłego bólu. Trening EMS pozwala także skutecznie redukować napięcie mięśni. Stanowi również ważny element profilaktyki przeciwzakrzepowej.

Jak przebiega trening EMS?

Podstawą każdego treningu są ćwiczenia. Tak jest również w przypadku treningu EMS. Opiera się on na odpowiednio dobranych ćwiczeniach ruchowych, które są wspomagane impulsami elektrycznymi. Elektrostymulacja mięśni jest możliwa dzięki specjalnym elektrodom, które przylegają do ciała. Najbardziej nowoczesna wersja treningu EMS wykorzystuje specjalny kombinezon treningowy, na którym są rozmieszczone elektrody. Cały program treningowy jest dobrany indywidualnie do konkretnej osoby. Dzięki temu możliwa jest jednoczesna aktywizacja jak największej liczby partii mięśniowych. To pozwala uzyskać maksymalną efektywność treningu.

Ogromną zaletą treningu EMS jest zoptymalizowany czas trwania oraz intensywność. Ćwicząc 2 razy w tygodniu po 30 minut, będziesz w stanie zauważyć pierwsze rezultaty już po 4 sesjach treningowych. Taka forma aktywności może skutecznie zastąpić 4-5 tradycyjnych sesji treningowych na siłowni.

Jakie są efekty treningu EMS?

Trening EMS może przynieść Ci wiele korzyści. Pierwszą jest oczywiście efektywne spalanie kalorii. W trakcie 30-minutowych zajęć jesteś w stanie spalić 500-120 kcal. Poza tym trening EMS wpływa na poprawę metabolizmu energetycznego, zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej oraz poprawia krążenie i ukrwienie całego organizmu. Poza tym elektrostymulacja pozwala wzmocnić gorset mięśniowy oraz mięśnie kręgosłupa, a także zwiększa ich wytrzymałość oraz poprawia wydolność fizyczną. Trening EMS wpływa również na redukcję cellulitu, poprawia jędrność skóry oraz pomaga w redukcji bólu stawów i kręgosłupa.

Czy warto spróbować treningu EMS? Na pewno jest to idealna metoda dla osób, które nie mają czasu na regularne wizyty w siłowni. Trening EMS jest o wiele krótszy, a przy tym gwarantuje wysoką efektywność. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat treningu EMS, to zajrzyj na stronę meonems.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat elektrostymulacji mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here