Szukasz dobrego szamponu? Postaw na naturalne specyfiki

0
1469
szampon

Naturalne szampony do włosów cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko wśród włosomaniaczek. Z całą pewnością spory wpływ na wzrost popularności takich produktów ma rosnącą rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie świadomej pielęgnacji, zdrowia i ochrony środowiska. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki do włosów o naturalnym składzie.

Mają bezpieczniejszy skład

Pojawienie się na etykietce czy też w reklamie informacji o naturalnym składzie nie jest jedynie chwytem marketingowym. Producenci takich szamponów muszą spełnić określone wymogi, a ich wyroby często są poddawane szczegółowym kontrolom. Konieczność umieszczania składu na opakowaniu również nie pozwala na manipulacje, zwłaszcza że niezgodność zawartości produktu z opisem podlega surowym karom w związku z celowym wprowadzaniem klientów w błąd.

Naturalne kosmetyki są również bezpieczniejsze ze względu na brak sztucznych substancji, które niekoniecznie mają dobry wpływ na stan włosów i skóry głowy. Mocno chemiczny skład może doprowadzić do podrażnień, reakcji alergicznych czy też nadmiernego przetłuszczania się włosów. W przypadku naturalnych szamponów lista składników często jest zaskakująco krótko, co zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów po umyciu włosów takim specyfikiem.

Są skuteczniejsze niż zwykłe szampony

Brak parabenów, silikonów i innych sztucznych składników może sprawić, że włosy szybko odzyskają dobry wygląd. Lekka formuła nie obciąża włosów, przez co kosmyki mniej się łamią, nie są także tak oklapnięte i skłonne do przetłuszczania się. Ponadto szampony z oferty Zielarni Lawenda mają starannie wyselekcjonowane składniki, które często są dobierane na podstawie wielu badań i testów.

Może okazać się, że wystarczy kilka razy umyć głowę dobrej jakości szamponem o naturalnym składzie, żeby pozbyć się większości problemów z włosami i skórą głowy. Co więcej, wiele ziołowych specyfików wykazuje właściwości lecznicze. Warto pamiętać, że równowaga skóry głowy jest kluczowa dla zdrowego wyglądu włosów. Na skuteczność naturalnych szamponów ma również wpływ lepszy skład z bogactwem cennych składników odżywczych.

Nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego

Troska o stan planety jest bardzo istotna dla coraz większej części społeczeństwa. Rezygnacja z szamponów z syntetycznymi składnikami może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z ochroną środowiska. Warto pamiętać, że podczas produkcji i rozkładu zwykłych szamponów do gleby i wód przedostaje się wiele szkodliwych substancji. Taka sytuacja nie ma natomiast miejsca w przypadku naturalnych specyfików na bazie ziół.

Ponadto wiele firm produkujących szampony o naturalnym składzie bardzo dużo uwagi poświęca kwestiom związanym z ochroną środowiska. Niemalże standardem jest nietestowanie takich wyrobów na zwierzętach. Często można również spotkać się z oznaczeniami informującymi o tym, że opakowanie może być poddane recyklingowi. Nikogo nie dziwi już też znaczek FairTrade oznaczający sprawiedliwy handel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here