Poduszki ortopedyczne do spania na brzuchu – czy warto je kupować?

0
1305
poduszki ortopedyczne do spania na brzuchu

Jeszcze kilka lat temu poduszki ortopedyczne miały jednolity kształt i wygląd. Na szczęście w tej dziedzinie również wdrażane są innowacje. Stosuje się coraz lepsze materiały, formy, dzięki czemu dzisiejsze poduszki ortopedyczne nie tylko dbają o Twój kręgosłup, ale również o wygodę. No ale jak wybrać poduszki ortopedyczne do spania na brzuchu? Czy w ogóle warto stawiać na ten typ? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Kto powinien używać poduszki ortopedycznej?

Ogólnie rzecz ujmując, poduszki ortopedyczne są szczególnie wskazane dla osób, borykających się z różnymi schorzeniami kręgosłupa. Takie specjalistyczne poduszki utrzymują bowiem głowę i resztę ciała na odpowiednim poziomie, odciążając zmęczone mięśnie i uwalniając od uciążliwego bólu. Fizjoterapeuci oraz ortopedzi podkreślają jednak, że takie poduszki ortopedyczne powinny być też wykorzystywane przez osoby zdrowe, które nie chcą się nabawić problemów z kręgosłupem w przyszłości. Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym twardość materaca, wagę przyszłego użytkownika poduszki oraz pozycję, w jakiej najczęściej śpi. No i tutaj dochodzimy do sedna. Czy warto inwestować w poduszki ortopedyczne do spania na brzuchu?

Na brzuchu – czy to dobra pozycja do spania?

Specjaliści podkreślają, że raczej nie powinno się spać na brzuchu. Optymalną pozycją jest raczej spanie na boku albo na plecach. Niektóre schorzenia zmuszają nas jednak do przyjęcia określonej pozycji, a czasem po prostu ciało mimowolnie układa się w nocy w ulubiony sposób. W takiej sytuacji warto postawić na odpowiednią, dobrze dobraną poduszkę. Zwykłe modele, wypełnione pierzem albo gąbką, mogą nie spełnić oczekiwań ich użytkownika. Po nocy obudzisz się z bólem głowy, pleców, a potem cały dzień jesteś zmęczony i rozdrażniony. Nie o to chodzi! Poduszka musi zapewniać Ci odpowiedni komfort i wygodę, a także spokojny i niezakłócony sen. Postaw zatem na specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania na brzuchu.

Jak wybrać poduszkę do spania na brzuchu?

Poduszki ortopedyczne do spania na brzuchu występują w różnorodnych wariantach. Najczęściej różnią się wymiarami i wysokością. Przy spaniu na brzuchu szczególnie ważne jest, aby poduszka zapewniała optymalną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Warto zatem inwestować w dobry materiał oraz wypełnienie, a także kupować poduszkę w sprawdzonych, specjalistycznych sklepach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymasz solidny produkt, który będzie Ci służył przed wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here