Czy warto pić markową kawę?

0
683
kawa ziarnista Pellini

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Każdego dnia miliony ludzi sięga po ten czarny napój, nawet kilka razy dziennie. Wiele osób pije kawę w kawiarniach, niektórzy w pracy, inni w domu. W Polsce coraz większą popularnością cieszy się kawa z ekspresu i dlatego ciągle też rośnie zainteresowanie kawą ziarnistą Pellini, Lavazza, Jacobs czy innych znanych marek.

Dlaczego warto pić kawę

Każda kawa jest źródłem kofeiny. To naturalny alkaloid, który dostarczony do organizmu powoduje jego pobudzenie. Każda filiżanka kawy sprawia, że czujemy się mniej zmęczeni. Kofeina dostaje się do krwiobiegu, a następnie do mózgu. Wzrasta ilość dopaminy i adrenaliny, przez co poprawia się nastrój i polepsza się myślenie. Każda świeżo zmielona i zaparzona kawa, w tym kawa ziarnista Pellini, zwiększa wydolność fizyczną przez co jest dobra dla osób uprawiających sport. Warto więc na godzinę przed planowanym wysiłkiem wypić filiżankę „małej czarnej”.Kofeina rozkłada także komórki tłuszczowe przez co może pobudzać proces odchudzania. Poza tym kawa zapobiega demencji i może mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera. Picie kawy pozytywnie wpływa na pracę wątroby, zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2. Istnieją także opracowania, które dowodzą, że osoby pijące codziennie kilka filiżanek kawy są bardziej sprawne seksualnie.

Czy powinniśmy wybierać markową kawę

Wiele osób uważa, że kawa to kawa, i odrzuca znane produkty jak kawa Bazzara, Illy czy kawa ziarnista Pellini. Według nich kawy różnią się od siebie niewiele i nie warto płacić więcej za towar. Czy tak jest w rzeczywistości?Jakość produktu nie zależy jedynie od samej kawy i jej gatunku, to tylko jeden z elementów smaku. Bardzo duże znaczenie ma gdzie konkretna kawa była hodowana, w jakim kraju, na jakiej wysokości i jakie było nasłonecznienie. Im dłuższy proces wegetacji tym aromat kawy głębszy. Ogromne znaczenie ma także doświadczenie w procesie palenia kawy. Firma, która produkuje kawę ziarnistą Pellini, robi to już od 1947 roku.Kupując markowe produkty mamy pewność, że to kawa wysokiej jakości, wykonana z dojrzałych ziaren i palona z należytą starannością. Dodatkowo wiadomo o tym, że w opakowaniu znajduje się zawsze ten sam produkt, o takim samym aromacie i smaku. Zaletą markowych kaw jest również bogactwo rodzajów, smaków, intensywności palenia i wielkości opakowań.Każdy amator czarnego napoju powinien zwracać uwagę na jego jakoś i markę. Ponieważ tylko produkty znanych firm jak kawa ziarnista Pellini, spełniają najwyższe standardy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here