Jak wybrać tusz do rzęs wydłużający i podkręcający?

0
2111
Jak wybrać tusz do rzęs wydłużający i podkręcający?

Jak wybrać tusz do rzęs wydłużający i podkręcający?
Oczywiście, spośród wszelkiego rodzaju produktów kosmetycznych na rynku jest bardzo łatwo się zdezorientować. Przy wyborze odpowiedniego tuszu do rzęs należy zwracać uwagę na skład, producenta, konsystencję, kształt i wielkość szczotek, trwałość, zgodność z międzynarodowymi standardami jakości, hipoalergiczność. Warto przeczytać oponie w internecie. Niestety, cena nie zawsze odpowiada jakości.
Jeśli jest taka możliwość, użyj testera. Dzięki temu można zrozumieć, czy jest to produkt, którego szukasz, czy nie spełnia on Twoich oczekiwań. Każdy tusz do rzęs, niezależnie od tego,jaką ma funkcje, czy jest to tusz wydłużający, liftingujący czy jakikolwiek inny, składa się głównie z wody, sadzy, różnych konserwantów i barwników. Dobry produkt zawiera również składniki dodatkowe (olej rycynowy, keratyna, lanolina, witaminy A, B, E). Kosmetyki te mogą pełnić nie tylko funkcję upiększającą, a również mogą odżywiać rzęsy i chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
W składzie tuszu zazwyczaj będą podobne składniki, natomiast w tuszu przeznaczonemu do przedłużania rzęs, wchodzi często jedwab, dzięki któremu możliwy jest lepszy efekt wydłużania. Dzieje się to w następujący sposób: mikrocząsteczka przylega do rzęsy i wydłuża ją, od góry pokryta warstwą tuszu do rzęs, w celu lepszego przylepiania i trwalszego efektu.
Właściwości
Dobry tusz do rzęs powinien spełnić następujące wymagania:
1. Specjalny pędzel – zwężający się, cylindryczny lub spiralny kształt (dla zapewnienia skutecznego farbowania rzęs).
2. Gęstość tuszu do rzęs w celu przedłużenia rzęs powinna być przeciętna, niezbyt płynna i niezbyt gęsta. Jest to konieczne, aby móc ufarbować rzęsy w taki sposób, żeby je nie obciążać.
3. Czas wyschnięcia dobrej tuszy nie powinien przekraczać 90 sekund. To wystarczy, aby dostosować długość i kształt rzędu rzęsek i pokryć go kilkoma warstwami wybranego produktu. Jeśli tusz schnie zbyt wolno, może zanieczyścić górną powiekę, miejsca pod oczami i brwi. Jeśli zbyt szybko-możesz nie mieć czasu, aby osiągnąć pożądany efekt, a na rzęsach pozostaną grudki i będą wyglądać niedokładnie.
4. Kolejna właściwość, którą powinna mieć wydłużający tusz do rzęs-brak silnego efektu klejenia. Wiele kobiet lubi „efekt płaczu”, ale do tych powinien być specjalnie dobrany rodzaj tuszu. Wydłużający tusz z reguły zawiera specjalne substancje zapobiegające nadmiernemu klejeniu się, a dzięki specjalnemu pędzelkowi można w wyczesać nadmiar tuszu z rzęs.
5. Jednym z najważniejszych wskaźników jakości wybranego produktu jest stabilność. Idealnie, żeby tusz był widoczny od rana do wieczora.
6. Możliwe jest usunięcie tuszu wydłużającego za pomocą zwykłej wody i mydła, a także specjalnych środków do usuwania makijażu. Jeśli wybrany produkt nie jest wodoodporny — zrób to, w taki sposób, jaki chcesz. Podczas mycia tusz nie powinien szczypać oczu lub tworzyć czarne koła pod spodem.
Pędzle.
Tylko Ty decydujesz, który z nich jest wygodniejszy dla ciebie — podnoszący (ma niewielkie wygięcie), z elastycznego silikonu, niezbyt długi lub krótki. Wypróbuj kilka opcji i zdecyduj o wyborze.
Musi spełniać międzynarodowe standardy okulistyczne, być całkowicie bezpieczne dla wzroku.
Zapach produktu nie powinien być żrący i nieprzyjemny. Zazwyczaj tusz do rzęs nie ma żadnego zapachu.
Opakowanie powinno szczelnie przylegać — w inny przypadku produkt przedwcześnie wyschnie.
Nie zaleca się stosować tuszu z przekroczonym terminem ważności.
Są różne sposoby naniesienia tuszu. Na przykład, ruch zygzakiem (od dołu do góry) zapewni maksymalną długość rzęs.
Umieszczenie tuszy za pomocą końcówki pędzla. Jest niezbyt praktyczny, natomiast nie da się ukryć, że akurat na końcu szczoteczki zwykle gromadzi się największa ilość tuszu. Pokrycie rzęs kilkoma warstwami tuszu. Warto pamiętać, że zbyt ufarbowane rzęsy wyglądają grubo i nie ładnie. Najlepsza opcja to 2-3 warstwy. Nałóż pierwszą warstwę na górne rzęsy, a następnie — natychmiast drugą, nie pozwalając im wyschnąć. Na dolnej linii rzęs warto nakładać jedną warstwę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here