Makijaż ślubny – nie popełnij tych błędów!

0
1598
makijaż ślubny
fot. pexels.com

Makijaż ślubny to jeden z tych elementów całego wydarzenia, o który trzeba zadbać z niesamowitą starannością. Nieudany makijaż lub taki, w którym kobieta nie czuje się dobrze może sprawić, że później Panna Młoda będzie zdenerwowana, nie na tyle pewna siebie na ile by mogła z dopasowanym makijażem, a oglądanie ślubnych zdjęć może przyprawiać o dreszcze. Dowiedz się zatem, jakich błędów nie popełnić, aby makijaż ślubny był jednym z najlepszych, jaki na sobie miałaś!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/makijaz-panny-mlodej-porady-makijazystow/

Nic na ostatnią chwilę

Regulacja brwi, peeling twarzy czy inne zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, upiększające – żadna z tych rzeczy nie powinna być robiona tuż przed tym dniem, a szczególnie jeśli nigdy wcześniej ich nie robiłaś lub nie korzystałaś z usług danego miejsca czy z danych produktów. W ten sposób można tylko i wyłącznie zrobić sobie krzywdę i sprawić, że makijaż nie będzie dobrze wyglądać. Zbyt wczesna regulacja brwi może sprawić, że okolice łuku brwiowego będą zaczerwienione. Z kolei użycie nieznanego dotąd peelingu lub nawet tego, którego dobrze znasz, ale zastosujesz go zbyt wcześnie przed ślubem – podrażni Twoją skórę i ta też będzie czerwona. Pamiętaj zatem, że czas na peeling, zabiegi upiększające, regulację i hennę brwi oraz inne tego typu zabiegi najlepiej wykonywać kilka dni, a nawet kilka tygodni przed ślubem.

Przetestuj makijaż, a nawet kilka typów makijaży

Kobiety, które mają sprawdzoną makijażystkę lub przetestowany makijaż myślą, że sprawa z makijażem jest z głowy. Niestety nie jest to dobre podejście. Zawsze należy przetestować makijaż przed ślubem. Sprawdzić czy kosmetyki dobrze trzymają się na naszej skórze; czy nie mamy na nie uczulenia. Zobaczyć czy upatrzony makijaż nadal nam będzie się podobał, czy będzie współgrał z fryzurą i sukienką, a nawet biżuterią. To, że dany makijaż nam się podoba, nie znaczy, że to wystarczy. Naprawdę warto wszystko przetestować, zastanowić się, zobaczyć jak wyglądamy na zdjęciach, z bukietem. Nie ma nic gorszego, jak nie przemyślane wybieranie makijażu i nie przetestowanie tego, jak w nich wyglądamy. 

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/najlepsze-muzea-w-europie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here