Poduszki ortopedyczne – jaką wybrać?

0
1745
Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko wśród osób, które maja problem ze zwyrodnieniami kręgosłupa. Wiele sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych ma w swojej ofercie szeroką gamę takich poduszek. Jednak, żeby poduszka ortopedyczna spełniała swoją funkcję, powinna być odpowiednio dobrana zarówno do materaca, jak i do osoby, która będzie na niej spać.

Dobre poduszki ortopedyczne to takie, które podpierają głowę i szyję i kark tak, że kręgosłup pozostaje ułożony w naturalny sposób. Poduszka powinna wypełniać przestrzeń pomiędzy głową, szyją i barkiem, a materacem, na którym śpimy. Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna znacznie odciąża odcinek szyjny kręgosłupa, co sprawia, że nie pojawiają się bóle w tej okolicy. Taka poduszka jest polecana nie tylko osobom, które cierpią na sztywność karku oraz bóle szyi i barków, ale także wszystkim, którzy chcieliby o siebie zadbać, tak, aby w przyszłości uniknąć takich dolegliwości. Jej największą zaletą jest to, że pozwala się dobrze wyspać. Już nawet małe dzieci powyżej drugiego roku życia mogą spać na odpowiednio dobranej poduszce ortopedycznej.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, aby spełniła swoje zadanie? Wiele zależy od pozycji, w której śpimy. Dla osób odpoczywających na boku przeznaczone są poduszki wyższe i bardziej wyprofilowane, natomiast jeśli ktoś śpi na plecach, poduszka powinna być niższa i z mniejszym profilowaniem. Nie ma poduszek przeznaczonych do spania na brzuchu, ponieważ ta pozycja w ogóle nie jest zalecana i źle wpływa na kręgosłup.

Wysokość poduszki powinna być dobrana także do ogólnej budowy ciała. Osoby o solidnej postawie i szerokie w barkach, powinny mieć wyższą poduszkę, szczególnie jeśli lubią spać na boku. Jeszcze jedna zasada związana z doborem poduszki ortopedycznej, mówi o tym, że im miększy materac, tym niższa powinna być poduszka. Ma to związek z tym, że miękkie podłoże bardziej ugina się pod ciężarem ciała.

Jeśli interesują cie poduszki ortopedyczne to https://almamed.pl/poduszka-ortopedyczna-balanssen-dreamline-z-naturalnym-wypelnieniem jest miejscem, gdzie znajdziesz ich duży wybór w korzystnych cenach. Oprócz standardowych poduszek dostępne są także specjalne modele przeznaczone np. dla dzieci, osób, które zmagają się z silnymi bólami szyjnego odcinka kręgosłupa, czy dla tych, którzy chcą na razie tylko stosować taka poduszkę profilaktycznie.

Jeśli wciąż masz wątpliwości jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, warto zasięgnąć rady fizjoterapeuty, który da wskazówki jaki model będzie dla nas najbardziej korzystny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here