Wygodne i szybkie usuwanie starej hybrydy w warunkach domowych

0
838
Wygodne i szybkie usuwanie starej hybrydy w warunkach domowych

Malowanie paznokci hybrydami to najlepszy dostępny sposób na tani manicure o wysokiej trwałości z użyciem dowolnych kolorów. Aby jednak osiągnąć również wysoki poziom wygody podczas comiesięcznej stylizacji, niezbędna będzie frezarka do paznokci. Jakie ma cechy i co można zrobić z jej pomocą?

Czym jest frezarka do paznokci?

To bardzo proste urządzenie elektryczne ze specjalną jednostką napędzającą, w której można regulować kierunek obrotów oraz ich prędkość. Jest to cecha przydatna przy opracowywaniu szybkości złuszczania powierzchni paznokcia. Za pomocą frezarki, czyli niewielkiego urządzenia w postaci długopisu, z nadzianymi na trzpień frezami o różnych kształtach, można wygodnie operować przy paznokciach. Frezy są bardzo łatwe w wymianie, a razem z frezarką zakupuje się komplet tych narzędzi o różnych kształtach, wykonanych z różnych materiałów i o różnej gradacji, co ma znaczenie przy intensywności ścierania. Frezarka do paznokci działa niczym obrotowy pilnik, usuwając warstwę twardego lakieru hybrydowego, wygładzając powierzchnię płytki naturalnej oraz opracowując skórki i szlifując je.

Usuwanie hybrydy – dlaczego lepiej to robić frezarką?

Frezarka do paznokci służy przede wszystkim do wygodnego usuwania hybryd. Robi się to z jej użyciem wygodniej niż przy użyciu acetonu – drażniącego powonienie i rozmiękczającego paznokcie. Podczas ściągania lakieru acetonem przez około 25 minut dłonie muszą być owinięte folią, przez co jest to czas, w którym trudno się zająć czymkolwiek innym. Aby zdjąć lakier frezarką, nie trzeba się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, a czynność można w dowolnym momencie przerwać w razie potrzeby.

Odpowiedni, walcowaty frez o dużej gradacji pomoże przy właściwie dobranej liczbie obrotów szybko zedrzeć warstwę lakieru z największych, środkowych powierzchni paznokci. Robi się to szybko, przy czym usuwając hybrydę w ten sposób, warto pracować przy wyciągu powietrza, ponieważ generuje to dużo pyłu.

Jak przygotować paznokieć frezarką pod hybrydę?

Oczywiście ściągnięcie lakieru z powierzchni paznokcia to nie wszystko. Frezarka do paznokci przyda się też przy wykończeniu usuwania paznokci na krawędziach. Robi się to jednak za pomocą stożkowatej końcówki, dzięki której można z większą precyzją sięgnąć do krawędzi bliżej skórki – trzeba to jednak robić ostrożnie, by się nie skaleczyć. Podobnie usuwa się też zachodzące na płytkę skórki, które następnie wystarczy przyciąć cążkami. Aby wygładzić skórki i oszlifować wałki wokół paznokci, można użyć końcówki z gładszymi krawędziami lub kulkowej. Robi się to o wiele szybciej niż przy ręcznym odciąganiu i przycinaniu skórek przy okazji ściągania hybrydy.

Precyzyjne operowanie frezarką to gwarancja sukcesu

W posługiwaniu się frezarką do paznokci bardzo ważna jest precyzja. Należy pamiętać, że jest to urządzenie generujące sporą liczbę obrotów, a tym samym mogące w niewprawnych rękach wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego też zaleca się, aby przy pierwszych zabawach frezarką ustawić niższą prędkość i bardzo delikatnie przyciskać końcówkę do powierzchni paznokcia. Kiedy można uznać, że prędkość i siła nacisku odpowiednio ze sobą współgrają? Wtedy, gdy uzyskuje się efekt szybkiego zdarcia warstwy lakieru bez uczucia pieczenia i przegrzewania się płytki paznokcia. Mając w ręku urządzenie dobrej marki, można w kilka chwil nauczyć się z nim pracować i tym samym osiągnąć pożądane efekty przy usuwaniu starej hybrydy i przygotowywaniu paznokci pod nowy lakier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here