Endermologia, czyli zbawienny masaż skóry

0
1860
Endermologia, czyli zbawienny masaż skóry

W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po alternatywy zabiegów chirurgicznych z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że alternatywy takie najzwyczajniej w świecie się pojawiają. Poza tym w obliczu wyboru między poważną ingerencją w ciało a tą nieinwazyjną, dla własnego poczucia bezpieczeństwa wybieramy zazwyczaj tę drugą opcję. Jednym z coraz popularniejszych zabiegów, który stanowi alternatywę dla znanej już od dawna liposukcji, jest endermologia.

Endermologia w walce z cellulitem

Głównym celem zabiegu endermologii jest zniwelowanie cellulitu. Ten (jak pewnie większość kobiet wie) potrafi w dużym stopniu uprzykrzyć życie. Cellulit objawia się licznymi wgłębieniami i bruzdami na skórze. Zabieg powoduje uruchomienie się naturalnych reakcji organizmu takich jak produkcja elastyny i koleganu. Jest to możliwe poprzez głębokie działanie a dużą siłą nacisku, powodujące rozciągnięcie tkanki, co z kolei pobudza fibroblasty. W efekcie dochodzi do uwolniania nagromadzonego tłuszczu, napięcia się skóry i zniknięcia cellulitu.

Na czym to polega?

Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Wobec tego zabieg polega na wykonaniu takiego masażu. Cała magia tkwi w narzędziu, przy pomocy którego jest on wykonywany. Mianowicie chodzi o mechanizm wykorzystujące dwie rolki, które działają w połączeniu z podciśnieniem zasysającym fałd skóry. Taki mechanizm mógłby w pewien sposób odstraszać potencjalnych pacjentów, którzy mogliby obawiać się o uszkodzenie skóry w wyniku tak intensywnego masażu. Nie ma się jednak czego obawiać. Przed zabiegiem pacjent musi ubrać specjalny kostium i on chroni skórę przed jej jakimkolwiek uszkodzeniem. Można wręcz powiedzieć, że zabieg ten jest dla pacjenta odprężający. Trwa on zazwyczaj około pół godziny i oczywiście powinien być powtarzany. Mimo że efekty zobaczymy już po pierwszym razie, to masaż powtórzyć powinniśmy nawet kilkanaście razy. Wszystko zależy od pożądanych rezultatów i stanu skóry.

Masaż dla zdrowia ciała i ducha

Efekty, jakich możemy się spodziewać po dokonanym zabiegu to o wiele więcej niż zniwelowanie cellulitu. Endermologia wpływa pozytywnie na ukrwienie skóry i krążenie. W efekcie w organizmie przestanie gromadzić się nadmiar wody. Masażowi podciśnieniowemu poddane może zostać całe ciało. W okolicach ud i brzucha zaobserwujemy wysmuklenie sylwetki i jej ogólne wymodelowanie. Zmniejszy się również obwód talii. Wysmuklić można w ten sposób także ramiona oraz wewnętrzną stronę ud. Ponadto, jeśli chodzi o samo ujędrnienie skóry i jej napięcie, to endermologia świetnie się sprawdzi u osób, które po intensywnym odchudzaniu walczą rozciągniętą skórą.

Warto również wspomnieć o przeciwbólowych korzyściach płynących z masażu podciśnieniowego. Sprawdzi się on w przypadku wszelkich bólów reumatycznych, kręgosłupa, a także wynikających z naciągnięcia mięśni, czy ścięgien. Ponadto endermologia może okazać się zbawienna dla osób posiadających blizny po wypadkach, czy operacjach. Może ona w znacznym stopniu je zniwelować, poprawiając tym samym samopoczucie i jakość życia pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here